Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Sierpień 18, 2019 | Imieniny: Ilony, Bronislawa, Heleny

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Zapisz się do Agrafki i zmień świat na lepszy

Zapisz się do Agrafki  i zmień świat na lepszy

| Dnia 08, Lut 2019

 

Grupa Wolontarystyczna „Agrafka” rozpoczyna coroczny nabór. Potrwa do 10 lutego.

Zaprasza do siebie wszystkich, którzy mają minimum 16 lat i czują, że chcą mieć wpływ na jakość swojego życia i innych, chcą pomagać innym. 

– Współpraca z naszą grupą rozpocznie się od rozmowy z koordynatorem i okresu próbnego trwającego minimum dwa miesiące – mówi Agnieszka Jaksa, szefowa „Agrafki”.

W tym czasie wolontariusz pozna pracę takich resortów jak: Junior, AA, czyli Akcje i Animacje, Projekty, Artystyczny oraz resort Wsparcia, w ramach którego działają grupy: WTZ – praca z niepełnosprawnymi, Seniorita – praca z seniorami, GRAMP – praca z młodzieżą i Przedszkolaczki Modraczki – praca z najmłodszymi dziećmi.

– Jeśli po okresie próbnym wolontariusz zadeklaruje chęć przystąpienia do grupy, wybierze resort, w którym chce działać i przejdzie wiele szkoleń. Weźmie również udział w team buildingu z członkami grupy – dodaje Jaksa.

Grupa liczy obecnie 35 wolontariuszy. Głównym celem „Agrafki” jest pomoc potrzebującym. Aktywizują społeczność lokalną i wzbudzają nadzieję wśród potrzebujących. W myśl zasady Działaj lokalnie – myśl globalnie zwraca uwagę na problemy społeczne. Poprzez projekty „Agrafka” chce nie tylko wspierać osoby potrzebujące, ale również poszerzać wiedzę i świadomość mieszkańców i pobudzić ich do refleksji.

– Wierzymy, że możemy zmieniać świat, rozpoczynając od siebie samych i naszego środowiska. Pragniemy wydobyć z każdego człowieka jego potencjał i skupić się na jego mocnych stronach. Staramy się przekierowywać uwagę ludzi z hejtowania, krytykowani i narzekania na docenianie i pozytywne spojrzenie na siebie i świat – zachęca przyszłych wolontariuszy Agnieszka Jaksa.

Nabór trwa do 10 lutego. Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mailowym: kontakt@wolontariatagrafka.pl lub tel. 608-219-556.

Wstaw komentarz