Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Sierpień 23, 2019 | Imieniny: Apolinarego, Filipa

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Dojedźmy bezpiecznie do celu

Dojedźmy bezpiecznie do celu

| Dnia 10, Lut 2019

Od 11 do 24 lutego na terenie województwa łódzkiego trwać będą ferie zimowe. Policjanci prowadzić będą wiele działań pod wspólnym hasłem „Bezpieczne ferie”.

Będą kontrolować autobusy przewożące dzieci i młodzież. Nie tylko te przejeżdżające przez nasze województwo, ale także autobusy rozpoczynające jazdę w Łódzkiem. Działania skoordynowane będą m.in. z Inspekcją Transportu Drogowego.

Szczególną uwagę policjanci będą skupiać na: stanie trzeźwości kierowców oraz czasie ich pracy; dostosowaniu prędkości jazdy do panujących warunków na drodze; uświadamianiu zagrożeń wynikających z rozproszenia uwagi podczas kierowania pojazdem, kreowaniu życzliwych postaw na drodze i doborze właściwych miejsc postoju w czasie podróży,; stanie technicznym, prawidłowym oświetleniu i wyposażeniu pojazdów, w tym obecności tablic ostrzegawczych oraz tachografów; właściwym załadunku sprzętu narciarskiego oraz bagaży; wyposażeniu w obowiązujące urządzenia gaśnicze; korzystaniu zarówno przez kierujących, jak i pasażerów z pasów bezpieczeństwa, przewożeniu dzieci zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz odpowiednim zachowaniu się najmłodszych użytkowników dróg.

Równolegle z działaniami kontrolnymi na drogach policjanci prowadzić będą działania z zakresu profilaktyki „bezpieczeństwo ruchu drogowego” pod nazwą „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu”. Funkcjonariusze ustalili miejsca zimowisk i półkolonii na podległym im terenie, aby organizować tam spotkania z dziećmi, ucząc bezpiecznych zachowań podczas ferii.

Wstaw komentarz