Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Maj 28, 2020 | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Tomasz Szwed zamiast Cezarego Petrusa

Tomasz Szwed zamiast Cezarego Petrusa

| Dnia 13, Lut 2019

 

Dzisiaj, 13 lutego, komendant wojewódzki policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński odwołał ze stanowiska komendanta powiatowego policji w Pabianicach insp. Cezarego Petrusa.

Oficer ten będzie pozostawał w dyspozycji KWP w Łodzi, realizując zadania w zakresie szeroko rozumianej prewencji – mówi mł. insp. Joanna Kącka, rzecznik prasowy łódzkiej policji.

Od jutra, 14 lutego, stanowisko pabianickiego komendanta obejmie mł. insp. Tomasz Szwed, dotychczasowy naczelnik wydziału techniki operacyjnej KWP w Łodzi.

Decyzja o zmianie kierownictwa pabianickiej komendy podyktowana była koniecznością zmiany sposobu zarządzania jednostką mającego wpływ na atmosferę i wyniki pracydodaje Kącka.

Mł. insp. Tomasz  Szwed ma  51 lat. Jest łodzianinem. Ma żonę i jedno dziecko. W policji służy od 1992 roku. Pracę rozpoczął w pionie prewencji, aby później przez kolejne lata awansować w wydziale techniki operacyjnej w KWP w Łodzi, gdzie od 2006 roku był naczelnikiem. Z wykształcenia jest prawnikiem. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Czas wolny najchętniej spędza z rodziną. Lubi aktywną turystykę, jazdę na rowerze, wędkarstwo oraz sporty walki.

Insp. Cezary Petrus komendantem KPP w Pabianicach był od 18 kwietnia 2017 roku. Stanowisko objął po mł. insp. Piotrze Beczkowskim, który komendantem w pabianickiej jednostce był zaledwie 10 miesięcy.

 

Wstaw komentarz