•

Aż 7 medali (sześć złotych i jeden srebrny) przywieźli badmintoniści  UKS Korona z turnieju w Suchedniowie i Zagnańsku. Memoriał im. Stefana Pawlukiewicza Puchar Gór Świętokrzyskich rozgrywano w dwóch salach i w dwóch miejscowościach.

Najlepszy wśród pabianiczan był Kamil Markus, który zdobył trzy złote medale w kategorii U13 (w grze pojedynczej), podwójnej z Igorem Skolimowskim i mieszanej z Klaudią Płusa. Klaudia natomiast wywalczyła dwa złote krążki i jedno srebro – również w kategorii U13. Złota w grze pojedynczej i mieszanej z Kamilem Markusem, a srebro w grze podwójnej z Hanną Banaszak.

Szymon Gwiazda zdobył złoty medal w grze pojedynczej w kategorii U11. Szymon zagrał również w kategorii U13 w grze mieszanej z Julią Koralewską i podwójnej z Jakubem Dulembą.

Na turnieju reprezentowali nas i dzielnie walczyli na kortach: Nikola Nowińska, Amelia Jaworska, Aleksandra Jacoń (młodzik), Kamil Markus, Klaudia Płusa, Julia Koralewska (młodzik młodszy), Szymon Gwiazda i Tania Kosenchuk (żak).