Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

O piątce Morawieckiego w Pabianicach

O piątce Morawieckiego w Pabianicach

| Dnia 19, Mar 2019

 

Jakie plany ma rząd Prawa i Sprawiedliwości? O nich można było się dowiedzieć w Pabianicach.

18 marca w samo południe przed Urzędem Miejskim odbyła się konferencja PiS-u z udziałem wojewody łódzkiego Zbigniewa Rau. Tematem tego spotkania było przedstawienie tzw. nowej piątki Morawieckiego.

Sztandarowym programem Prawa i Sprawiedliwości jest 500+, które od tego roku ma być również przyznawane na pierwsze dziecko. Wojewoda zapewniał, że łatwiej będzie składać wnioski, ponieważ nie ma wymogu wykazywania kryterium dochodowego. Kolejnym punktem piątki jest obniżenie podatku PIT z 18 na 17% oraz ustanowienie wyższej kwoty uzyskania kosztów przychodu. Osoby do 26. roku życia zostaną zwolnione z podatku PIT.

Czwartą obietnicą zawartą w piątce jest odbudowanie lokalnych połączeń autobusowych na obszarach wiejskich. Ostatni punkt to wypłata dodatkowej trzynastej pensji dla emerytów.

Nowa piątka ma kosztować w granicach 39 do 40 miliardów złotych. PiS ma już plan na pozyskanie tych pieniędzy, m.in. dzięki uszczelnieniu NFZ, wdrażając program e-recept, e-skierowań, opodatkowanie cyfrowych gigantów oraz impuls fiskalny (dzięki obniżkom podatków pieniądze zostaną w portfelach Polaków, zwiększając konsumpcjonizm i inwestycje).

Takie konferencje z udziałem wojewody organizowane będą we wszystkich gminach powiatu pabianickiego. Pierwsze spotkanie odbyło się w Pabianicach. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się również, że wojewoda Zbigniew Rau miał miłosną przygodę w naszym mieście i był tu częstym gościem.

Wstaw komentarz