Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Sierpień 9, 2020 | Imieniny: Romana, Ryszarda, Edyty

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Łabędzi szlak „Kamyka”

Łabędzi szlak „Kamyka”

| Dnia 07, Kwi 2019

Łabędzi szlak „Kamyka”

Słoneczna pogoda sprzyjała 190 piechurom, którzy wzięli udział w 15. rajdzie „Kamyka”. Organizatorami były Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze im. Aleksandra Kamińskiego w Porszewicach i Klub Pieszy „Aaron” PTTK Pabianice.

Celem imprezy turystycznej jest uczczenie pamięci Aleksandra Kamińskiego, żołnierza Armii Krajowej i Szarych Szeregów, także harcmistrza, a zarazem patrona placówki – powiedzieli Andrzej Rogala i Mariusz Zawadzki, komandorzy rajdu, którzy kilka dni przed sprawdzili bezpieczeństwo na szlaku.

Trasa wiodła z Lublinka przez Okołowice do Porszewic.

Po drodze zobaczyłam piękne łabędzie – powiedziała Wiktoria. – A mnie podobały się bazie – cieszył się Mateusz z SP w Wiśniowej Górze.

W rajdzie „Kamyka” wystartowały drużyny z SP nr 5, 9 i 15 z Pabianic, z SP Ksawerowa (najliczniejsza grupa), SP Petrykozy, SP Wiśniowa Góra, ZS nr 5, ZSP w Piątkowisku, PO-W w Porszewicach i WTZ „Bure Misie”. Uczestniczyli również indywidualni turyści.

Na mecie zmęczonych, ale uśmiechniętych piechurów przywitali: Piotr Komorowski, Mariusz Kędzierski (wicedyrektorzy placówki) i Mariusz Zawadzki (komandor). Panowie przygotowali kiełbaski i kaszanki z grilla, ciasta oraz gorącą herbatę. Pomagały im panie: Iwona Nowicka, Katarzyna Grzybek, Patrycja Rojber. Na trasie wsparcia udzieliły: Małgorzata Dudczot, Karolina Smolarek i Milena Kasperska.

Trasa przepiękna, a drożdżowiec i sernik jeszcze cudowniejszy – powiedział Paweł Korcowicz, turysta z Pabianic, który dostał dyplom za udział we wszystkich edycjach rajdu „Kamyka”.

Na mecie komandor Andrzej Rogala podziękował pomysłodawcy Zbigniewowi Sysio za organizację pierwszych rajdów „Kamyka”.

Po poczęstunku rozstrzygnięto konkurs wiedzy o harcmistrzu Kamińskim przygotowany przez Jolantę Łacwik-Becht, przewodniczącą Koła Krajoznawczego PTTK. Wręczono nagrody indywidualne. I miejsce zajęła Wiktoria Szymańska (SP 5), II m. – Jerzy Wojtas (SP 5), III m. – Patrycja Kiełkowicz (PO-W), Aleksandra Zajunc (SP 9) i Klaudia Sumera (SP 9). Wyróżniono Aleksandrę Janetę (WTZ) i Magdalenę Łondkę (ZS 5).

Do zobaczenia za rok!

Wstaw komentarz