Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Luty 28, 2020 | Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Nadciąga Ania Dąbrowska i Michał Szpak

Nadciąga Ania Dąbrowska i Michał Szpak

| Dnia 16, Maj 2019

 

Już w sobotę pobawimy się na Dniach Powiatu Pabianickiego na stadionie MOSiR-u. Organizatorzy zapowiadają wrażeń moc!

Starostwo Powiatowe w Pabianicach serdecznie zaprasza na święto powiatu.

W tym roku zaplanowaliśmy występy takich gwiazd jak Ania Dąbrowska, Michał Szpak z zespołem czy Long&Juniorwymienia Joanna Kupś, rzecznik starostwa. – Dniom Powiatu towarzyszyć będą jak zawsze zawody i imprezy sportowe. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Impreza plenerowa rozpocznie się 18 maja o godz. 15.00. Na scenie na MOSiR-ze pojawią się młodzi wykonawcy z Młodzieżowego Domu Kultury, po nich zagości Strefa Ruchu. Usłyszymy kapelę podwórkową Dobrzanie, a o godz. 16.30 zabrzmi legendarny pabianicki Pewex, po nim Krystian „Elvis” Maliszewski i nasz bluesowy Tipsy Drivers.

O godz. 18.00 pośpiewamy wspólnie z pierwszą gwiazdą, czyli duetem Long&Junior. Zespół disco polo i dance tworzą pochodzący z Górnego Śląska Jarosław Grzesista „Long” i Michał JeleńJunior”. Zadebiutowali w 2000 roku singlem „J.A.Z.D.A.”. Najbardziej znane ich utwory to: „Helenka”, „Tańczyć chcę”, „Śpiewać uczę się” oraz „Tańcz tańcz tańcz”, „Kolorowa sukienka” oraz „Bądź moją królową”.

Po nich na scenę wkroczy finalistka konkursu „Idolek” – Milena Janiak.

Michał Szpak z zespołem przywita zgromadzonych pod sceną o godz. 20.00. Nikomu nie trzeba tej 29-letniej gwiazdy przedstawiać. Wystarczy wspomnieć, że Szpak jest zdobywcą II miejsca w programie talent show TVN XFactor (2011), zwycięzcą Festiwalu Piosenki Rosyjskiej z utworem Oczy czarne (2013), laureatem nagrody SuperPremiery na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2015), reprezentantem Polski z utworem Color of Your Life w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji (2016), laureatem nagrody w kategorii SuperArtysta oraz Grand Prix Złote Opole 2016 na 53. KFPP w Opolu (2016). Koncertuje w Polsce i na świecie.

Na finał o godz. 21.30 zaplanowano recital Ani Dąbrowskiej, polskiej wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. Zadebiutowała w 2004 roku albumem Samotność po zmierzchu. Wydała dotąd 6 albumów studyjnych, z których 5 trafiło na pierwsze miejsce listy sprzedaży OLiS w Polsce i uzyskało status platynowych (Dla naiwnych marzycieli ma podwójną platynę).

Podczas sobotniej imprezy na MOSiR-ze najmłodsi uczestnicy będą mogli skorzystać z wesołego miasteczka, dmuchanego placu zabaw, konnej przejażdżki i malowania twarzy oraz wielu gier i zabaw z wolontariuszami Agrafki i PCK. Stoiska i mała gastronomia będą kusić smakołykami.

Imprezy towarzyszące

W sobotę, 18 maja, o godz. 8.00 Dni Powiatu zainaugurują spławikowe zawody wędkarskie o puchar starosty na stawach Dobrzynka przy Grobelnej 8. Potrwają do godz. 13.00. O godz. 9.00 w parku Wolności wystartuje Parkrun Pabianice, czyli bieg na 5 km. W sobotę i niedzielę na Orliku przy I LO rozegrany zostanie 9. otwarty turniej piłki nożnej o puchar starosty.

W niedzielę, 19 maja, o godz. 8.00 z parku Wolności ruszy Supermaraton PTC po ziemi powiatu pabianickiego. Zakończenie imprezy przewidziano na godz. 18.00.

Szczegóły na plakatach.

Wstaw komentarz