•

120 zawodników z 28 klubów z całej Polski rywalizowało na krajowym turniej młodzików i młodzików młodszych, który rozegrano 25 i 26 maja w Pabianicach.

Zawodnicy UKS Korona, Nikola Nowińska, Klaudia Płusa i Kamil Markus, stanęli na podium. Klaudia w kategorii U13 zdobyła trzy medale: złoto w grze pojedynczej, srebro w grze podwójnej z H. Banaszak oraz srebro w grze mieszanej z Kamilem Markusem.

Trzy medale zdobył również Kamil Markus. Do wcześniej wspomnianego srebra w grze mieszanej z Klaudią Płusą dorzucił srebro w grze podwójnej z M. Morawskim oraz brąz w grze pojedynczej. Trzecią medalistką „Korony” była Nikola, która zdobyła srebro w grze podwójnej z A. Kotlarską oraz brąz w grze pojedynczej.

Podczas dekoracji medalistów obecny był Marek Krajewski, prezes Polskiego Związku Badmintona.

Wielkie brawa należą się wszystkim zawodnikom UKS KORONY Pabianice, a szczególnie tym, którzy pierwszy raz uczestniczyli w takim turnieju. Pabianice reprezentowali: Brian Borowski, Adam Ciszewski, Anna Ciężka, Igor Gondzio, Szymon Gwiazda, Aleksandra Jacoń, Agnieszka Kopka, Karolina Kopka, Julia Koralewska, Tetiana Kosenchuk, Adrian Kosianowski, Kamil Markus, Marcel Matuszewski, Filip Mikołajczyk, Nikola Nowińska, Ilja Podborski, Willem Podborski, Ignacy Podstawka, Klaudia Płusa, Kinga Rudnicka, Hanna Użak i Kacper Więclewski.