Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Wrzesień 18, 2019 | Imieniny: Franciszka, Roberta, Justyna

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Krzysztof Ciebiada oficjalnie posłem

Krzysztof Ciebiada oficjalnie posłem

| Dnia 12, Cze 2019

 

Dziś odbyło się ślubowanie świeżo upieczonego posła.

To była wielka chwila dla Krzysztofa Ciebiady. Podczas uroczystego ślubowania wypowiedział słowa: „Ślubuję uroczyście jako poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać porządku prawnego Rzeczypospolitej Polskiej. Tak mi dopomóż Bóg”.

Ciebiada został posłem dzięki wygranej Witolda Waszczykowskiego w majowych wyborach do Europarlamentu. Funkcję będzie pełnił zaledwie kilka miesięcy, ponieważ w listopadzie będą wybory parlamentarne.

Z partią PiS związał się w 2007 roku. Już w 2010 awansował do zarządu okręgu, a w 2011 startował do senatu. Mimo że w okręgu sieradzkim uzyskał prawie 41 tys. głosów, nie udało mu się zostać senatorem. W 2014 roku próbował sił w wyborach samorządowych na prezydenta Pabianic. W pierwszej turze uzyskał najlepszy wynik. W drugiej przegrał z Grzegorzem Mackiewiczem. W tym samym roku otrzymał mandat do sejmiku wojewódzkiego. Następnie stał się jego wiceprzewodniczącym. W 2015 startował w wyborach parlamentarnych, a w 2018 do sejmiku wojewódzkiego. Bez problemu uzyskał mandat i ponownie objął funkcję wiceprzewodniczącego sejmiku. Teraz na kilka miesięcy zostanie posłem, co znacznie ułatwi mu ewentualny start w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Krzysztof Ciebiada przez wiele lat prowadził własny biznes. Po przegranych wyborach samorządowych został dyrektorem ds. innowacji w ZEC. Był to jeden z elementów porozumienia koalicyjnego. Kiedy zostało zerwane, pożegnał się ze stanowiskiem. Aktualnie pracuje w PGE.

Po ślubowaniu nowy poseł był oblegany przez sejmowych dziennikarzy.

Wstaw komentarz