Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Wrzesień 18, 2019 | Imieniny: Franciszka, Roberta, Justyna

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Wszystkie drogi prowadzą do Pabianic

Wszystkie drogi prowadzą do Pabianic

| Dnia 14, Cze 2019

 

Nowe, jeszcze pachnące świeżością, autobusy hybrydowe pojawiły się w Pabianicach. Ku uciesze pasażerów są wyposażone w klimatyzację oraz wi-fi.

W piątek (14 czerwca) w zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego uroczyście odebrano ostatnie osiem hybryd. To wydarzenie zgromadziło dużą publiczność, która chętnie oglądała nowe pojazdy.

Gospodarzem był prezes MZK Jarosław Habura, który wykazał się dużą kreatywnością i uroczystość podzielił na… przystanki. Pierwszym z nich była przemowa prezesa. Nie krył radości z dotacji unijnych, jakie miasto otrzymało na projekt komunikacyjny. Mówił, że design i nowinki techniczne pojazdów zachwycają. Pasażerowie szczególnie cenią sobie klimatyzację. W zajezdni i ratuszu rozdzwaniają się telefony, dlaczego cały tabor nie ma tego dobrodziejstwa. Prezes opowiadał także o systemie przeciwpożarowym oraz monitoringu. Następnie podziękował wszystkim osobom, które przyczyniły się do zrealizowania projektu. Na szczególną pochwałę zasługują także pracownicy MZK, który jeździli do siedziby firmy Solaris i czuwali nad całym przedsięwzięciem. Wykazali się oni dużą wiedzą oraz dociekliwością.

Nie zabrakło także wystąpień gości. Marszałek województwa Grzegorz Schreiber stwierdził, iż bardzo się cieszy, że pabianiczanie będą jeździć nowoczesnym i ekologicznym środkiem transportu. Prezydent Grzegorz Mackiewicz zauważył natomiast, że kiedyś MZK musiało kupować używane niemieckie autobusy, żeby w ogóle wyjechać w trasę.

Po oficjalnym przecięciu wstęgi goście rozpoczęli oglądanie autobusu. Największą ciekawość wzbudziły hasła znajdujące się na pojeździe, np. „Wszystkie drogi prowadzą do Pabianic”.

Zwieńczeniem uroczystości był poczęstunek, o którym informował… specjalny przystanek autobusowy.

Wstaw komentarz