Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
rp_logo_01

Wrzesień 28, 2020 | Imieniny: Waclawa, Tymona, Marka

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Prezydent z wyrokiem

Prezydent z wyrokiem

| Dnia 17, Lip 2019

 

Paweł W., były prezydent Pabianic, został skazany na ł roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz 6 tysięcy grzywny. To kara za nielegalne drukowanie paczek do papierosów z podrobionymi znakami.

Wyrok zapadł 8 lipca przed Sądem Rejonowym w Pabianicach. Sąd uznał winę trzech oskarżonych: Pawła W. z Pabianic, Przemysława Sz. z Konstantynowa Łódzkiego oraz Piotra B. z Łodzi. Prokuratura postawiła im zarzuty z paragrafu 305 ust. 1, który brzmi: Kto w celu wprowadzenia do obrotu oznacza towary podrobionym znakiem towarowym lub oznaczone takim znakiem towary wprowadza do obrotu, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch”.

Sąd nie dał wiary tłumaczeniom oskarżonych i wydał wyroki w zawieszeniu. Były prezydent otrzymał karę ł roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, 6 tys. zł grzywny oraz ponad 2 tys. zł zwrotu kosztów sądowych. Podobny wyrok dostał Przemysław Sz. Łodzianin Piotr B. został skazany na 10 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata oraz 9 tys. zł grzywny.

Sędzia wskazał, że tłumaczenie prezydenta Pawła W., iż nie wiedział, co drukuje, jest bezpodstawne. Jako przedsiębiorca, podejmując się zlecenia, musi mieć wiedzę, czy jest ono legalne. W ocenie sędziego Jakuba Smoczkiewicza żadna poważna firma nie zleciłaby usługi drukowania paczek papierosów jakiejś małej drukarni w Pabianicach.

Wyrok nie jest prawomocny i można się od niego odwołać

Więcej w papierowym wydaniu NŻP nr 28/2019

Wstaw komentarz