Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Styczeń 22, 2020 | Imieniny: Anastazego, Wincentego

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Przybyli… i zaśpiewali

Przybyli… i zaśpiewali

| Dnia 09, Wrz 2019

 

Kameralny Chór INCANTO pod dyrekcją Magdaleny Hudzieczek-Cieślar koncertem pt. „Przybyli ułani pod okienko” zainaugurował 6 września Europejskie Dni Dziedzictwa w Dworze Kapituły Krakowskiej.

Polskie sploty” to tematyka tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa, w których zabrzmiała muzyka polska. Chór INCANTO w stylizowanych wojskowych strojach zaśpiewał najbardziej znane i lubiane pieśni wojskowe, m.in. Przybyli ułani, Białe róże, Dziś do Ciebie przyjść nie mogę, Warszawianka, Legiony, Piechota, Dalej bracia do bułata, Wojenko, wojenko, Serce w plecaku oraz dodatkowo z okazji trwającego Roku Moniuszkowskiego wzruszającą pieśń Kozak. Koncertu wysłuchano w trzech częściach, a partie solowe pięknie wykonali Jacek Barasiński, tenor i Grzegorz Czerniak, bas.

Koncert chóru bardzo się podobał. Melomani zgotowali chórzystom gorącą owację. Na bis i już wspólnie z publicznością chór raz jeszcze zaśpiewał Serce w plecaku.

Wasze głosy brzmią dźwięcznie, donośnie. Pięknie śpiewaliście i dostarczyliście nam niesamowitych wrażeń. Cieszę się, że byłam tu dziś z wami – powiedziała tuż po koncercie wzruszona Agnieszka Idzikowska, dawna chórzystka kilku kiedyś istniejących pabianickich chórów.

Koncert poprowadziła nauczycielka i radna Jadwiga Wadowska-Gryzel. Muzyczny wieczór zwieńczony został pamiątkowymi zdjęciami i miłymi rozmowami w kuluarach muzeum.

 

Wstaw komentarz