• 1Mackiewicz
    2Witczak
    3Zakrzewski
    5Hile
    6Kozowska
    7Kups
    7Stasiak
    8Berner
    9Gryzel
    9Marczak
    10Michalski
    11Grenda
    12Paszkiewicz
    14Wojcik
    14Zeligowski
    15Grabarz
    16HaburaJoanna
    16Korona
    16Zaborowska
    17Brozyna
    17Jozwiak
    17Pedziwiatr
    17Redowicz
    18Kania
    18Sikora
    18sRusinek
    19Duraj
    19Grzejszczak
    19Wojtowicz
    20Bujacz
    20Gryglewski
    20Habura
    21Jaksa
    21Stencel
    21ZStasiak
    22Lenarczyk
    22Pierzchaa
    22Skrobacz
    23Badek
    23Wadowska-Filarska
    24Nowak
    24Ramisz
    24Wojtczyk
    25Lewandowska
    26Wroblewski
    previous arrow
    next arrow
  • Za dwa dni rozpocznie się dziewiąta edycja Light.Move.Festival. Na widzów czekają niezwykłe wizualne pokazy, dynamicznie zmieniające się obrazy, gra świateł i do tego muzyka!

    Inauguracja festiwalu rozpocznie się w piątek, 27 września, o godzinie 19.00 na placu Dąbrowskiego. Każdy, kto przyjdzie na plac, będzie świadkiem premierowego pokazu niezwykłego mappingu „Symfonia Koloru”. To dzieło, które wykorzysta architekturę Teatru Wielkiego, tworząc niezapomniane przedstawienie wizualne. Widowisko uświetnią soliści, chór, pianista oraz tancerze Teatru Wielkiego w Łodzi.

    – Usłyszymy między innymi Chór Cyganów z Opery Trubadur, będą sekwencje baletu, aria Torreadora z opery Carmen oraz duet kwiatów z Madame Butterfly – zaprasza Krzysztof Marciniak, zastępca dyrektora Teatru Wielkiego ds. artystycznych.

    Spektakl potrwa 20 minut i będzie rozpoczynał się o każdej równej godzinie w czasie trwania Light.Move.Festival (27-29.09, w godz. 19.00-24.00). Ostatni pokaz o godz. 23.00.

    Nie braknie wydarzeń interaktywnych, które angażować będą publiczność. Na przykład Keys of Light – artystyczne działanie łączące muzykę i światło oraz mapping 3D. Interaktywną instalację przygotował uznany na świecie holenderski kolektyw Mr.Beam. Artyści ożywią bryłę jednego z najpiękniejszych łódzkich zabytków – cerkiew św. Aleksandra Newskiego. Obrazy na zabytku zmieniać się będą pod wpływem… gry na fortepianie. Każde muśnięcie, dotyk klawiszy przez artystów, zmieni wzór animacji na budynku.

    Inspirująco będzie na Dworcu Łódź Fabryczna. Dzięki Marco Amedani (Space Invaders) uczestnicy festiwalu będą mogli skorzystać z tabletów, którymi wyemitują strumień światła w wybranym przez siebie kolorze.

    Do Łodzi zjeżdżają artyści z całego świata m.in. z Holandii, Belgii, Włoch, Rumunii, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Rosji czy Kanady. Z Francji studio kreatywne PITAYA na ul. Traugutta rozpoczyna budowę imponującej instalacji świetlnej. Tunel o nazwie Bifröst będzie długi na 30 i wysoki na 9 metrów. Bifröst w mitologii nordyckiej oznacza pomost między światem żywych a królestwem bogów. Podróż pod jasnymi arkadami będzie niejako symbolicznym rytuałem przejścia…

    Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu oraz interaktywna mapa i program festiwalu zamieszczone są na stronie na www.lmf.com.pl.

    Udostępnij