• W ramach 7. kolejki III ligi piłkarki PTC podejmowały na własnym boisku zespół Zawiszy Rzgów.

Pierwsza połowa nie należała do imponujących. „Perełki” na szczęście zakończyły ją mocnym akcentem. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Natalii Małek zamknęła Martyna Łagowska, która po uderzeniu głową wyprowadziła PTC na prowadzenie. W drugiej połowie pabianiczanki atakowały bramkę rzgowianek. Drugi gol padł w 61. minucie. W polu karnym faulowana została Andżelika Błoch. Pewnym egzekutorem okazała się Łagowska, która podwyższyła prowadzenie na 2:0. Na kolejne emocje trzeba było poczekać do końcowej fazy meczu. W 85. minucie było już 3:0. Dośrodkowanie Błoch na trzeciego gola i równocześnie hat-tricka zamieniła Martyna Łagowska. Ostatni akcent tego meczu nastąpił jednak w 89. minucie. Piłka przechwycona w strefie obrony wędrowała jak po sznurku od Joanny Błaszczyk do Karoliny Kani, która z pierwszej piłki wprowadziła do ataku Ewelinę Kociołek. „Mama” kapitalnym prostopadłym podaniem wpuściła w pojedynek jeden na jeden z bramkarką Andżelikę Błoch, a jej pewne uderzenie w dalszy róg bramki ustaliło wynik spotkania na 4:0.

To już szóste zwycięstwo ligowe z rzędu.

PTC Pabianice – Zawisza Rzgów 4:0 (1:0)

Skład PTC: M. Kociołek – Karpińska, Łagowska, Próbka, Małek – Dybała, Błaszczyk, Forc, Owczarz (E. Kociołek 70′), Błoch – Wróblewska (Kania 46′).

* * *

Gorzej poszło „Perełkom” w środowym meczu w ramach Pucharu Polski na szczeblu ogólnopolskim, kiedy na własnym boisku podejmowały zespół Tygryski Huta Mińska.

W 9. minucie po błędzie Magdaleny Kociołek, która nie złapała prostego dośrodkowania z rzutu rożnego, rywalki wyszły na prowadzenie. W 31. minucie wyrównała Andżelika Błoch, która wykorzystała zamieszanie powstałe przy próbie orzeczenia pozycji spalonej naszej skrzydłowej. Na szczęście sędzia główny gola uznał i PTC cieszyło się z wyrównania.

W drugiej odsłonie spotkania pierwsza akcja Tygrysków zakończyła się golem dla przyjezdnych. Na więcej w tym meczu naszych zawodniczek stać nie było i po zdobyciu Wojewódzkiego Pucharu Polski zakończyły przygodę z tymi rozgrywkami.

PTC Pabianice – Tygryski Huta Mińska 1:2 (1:1)

Skład: M. Kociołek – Małek, Próbka, Łagowska, Karpińska – Błoch, Forc, Błaszczyk, E. Kociołek, Owczarz – Kania (75. Wróblewska).