•

W memoriale im. Władysława Bajorka w zapasach w stylu klasycznym w Krakowie nasze PTC reprezentowało ośmiu zawodników: sześciu młodzików i dwóch kadetów. Wywalczyli trzy medale.

Wśród młodzików pierwsze miejsce wywalczył Jakub Makowski, który w swoje kategorii wagowej do 57 kilogramów był najlepszy spośród 14 zawodników. W finale wygrał walkę z Norwegiem przez położenie go na łopatki. Dwa brązowe medale wywalczyli Artur Pik w kategorii 68 kg oraz Borys Miszczak do 75 kg. Artur przegrał swój pierwszy pojedynek 2:6 z Wojciechem Iwanowskim z Unii Racibórz, który później został zwycięzcą tej kategorii. W swoich kolejnych pojedynkach pabianiczanin dość gładko pokonał swoich rywali, kolejno kładąc na plecy zawodnika z Tytana 92 Katowice, oraz trzy razy zwyciężył przez przewagę techniczną, pokonując zawodników z Woli Krzysztoporskiej, Agrosu Żary oraz Piotrkowa Trybunalskiego w pojedynku o brązowy medal.

Medal Borysa jest chyba największą niespodzianką. Po tym jak swój pierwszy pojedynek zdecydowanie przegrał ze starszym kolegą z Woli Krzysztoporskiej (późniejszym zwycięzcą tej kategorii Patrykiem Robaszkiem), w kolejnych dwóch pojedynkach zwyciężył na plecy najpierw z zawodnikiem z Białorusi, a w walce o brąz pokonał zawodnika z Ukrainy.

Wśród młodzików PTC reprezentowali jeszcze: Mateusz Jarzębski, Franciszek Gross, Kamil Buldecki. W kadetach w kat. do 60 kg walczył Piotr Ludwiczak (VIII miejsce) i Igor Saktura do 65 kg (IX miejsce).

W klasyfikacji drużynowej PTC uplasowało się na XIII miejscu spośród 33 startujących ekip.