Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Maj 31, 2020 | Imieniny: Anieli, Petroneli

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Zajezdnia do przebudowy

Zajezdnia do przebudowy

| Dnia 06, Lis 2019

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę zajezdni autobusowej MZK przy ulicy Lutomierskiej. Kolejne przetargi czekają na ogłoszenie.

W zajezdni MZK ma powstać budynek techniczny, w którym znajdzie się wulkanizatornia, magazyn części i odzieży, pomieszczenia na oleje, kotłownia gazowa, pomieszczenia biurowe działu technicznego oraz część szatniowo-socjalna dla mechaników. Cały budynek ma mieć powierzchnię zabudowy ok. 465 m2. Zastąpi starą kotłownię oraz magazyny zlokalizowane w kontenerach.

– Zadanie realizowane ma być w systemie „zaprojektuj-wybuduj”. Wykonawca wybrany w przetargu będzie miał 14 miesięcy od dnia podpisania umowy na wykonanie całości – mówi Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

To jednak nie koniec komunikacyjnych przetargów. Miasto ma zamiar jeszcze w tym roku ogłosić trzy w ramach projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”. Będą to zamówienia na Inteligentny System Transportowy (obejmujący m.in. przystankowe tablice dynamicznej informacji pasażerskiej z monitoringiem wizyjnym oraz nową wersję portalu KomunikacjaPabianice.pl z aplikacją dla pasażerów), na budowę 14,6 km dróg dla rowerów oraz modernizację przystanków (w tym budowę nowych zatok autobusowych).

Wstaw komentarz