Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Maj 28, 2020 | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Rzeźby w Chile

Rzeźby w Chile

| Dnia 07, Lis 2019

Delegacja Europejskiego Parku Rzeźby A&A udała się w podróż do Chile. Głównym celem wyjazdu była promocja pabianickiego parku wśród chilijskiego środowiska artystycznego.

Delegacja z Pabianic została zaproszona do odwiedzenia domu-pracowni znanego chilijskiego artysty Palolo Valdesa. Chilijczyk oprowadził po swoim domu, który jednocześnie pełni funkcję pracowni rzeźbiarskiej. Przestrzeń, którą sam wykreował, jest miejscem, w którym nieraz odbywają się eventy artystyczne.

– Oryginalne wnętrza pełne wyjątkowych rzeźb pozwoliły poczuć artystyczny klimat wszechobecny w Chile. Udało nam się również porozmawiać z Palolo o jego niepowtarzalnej technice rzeźbiarskiej polegającej na łączeniu ze sobą kamieni i metalu w jednej rzeźbiarskiej formie – opowiada Dorota Tomaszewska, dyrektor Europejskiego Parku Rzeźby A&A przy Grota Roweckiego.

Wizyta u rzeźbiarza pokazała, że warto poznawać z bliska odległe kultury, a prezentacja rzeźb międzynarodowych artystów to olbrzymia wartość dla Pabianic.

Europejski Park Rzeźby A&A już prowadzi nabór do kolejnego międzynarodowego pleneru rzeźbiarskiego i nie może doczekać się współpracy z twórcami z najodleglejszych zakątków świata.

III Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski odbędzie się na przełomie maja i czerwca 2020 roku. Rzeźby, które powstaną podczas pleneru, staną się częścią stałej parkowej ekspozycji. Mogą być wykonane zarówno na miejscu, jak i w pracowni artysty. Zgłoszenia pod adresem: park@aia.pl.

Więcej informacji oraz aktualne formularze zgłoszenia i regulamin można pobrać w zakładce „Plenery” na stronie www.parkrzezby.pl

Wstaw komentarz