Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Lipiec 8, 2020 | Imieniny: Edgara, Elzbiety, Eugeniusza

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Na tropie europejskich śladów

Na tropie europejskich śladów

| Dnia 09, Lis 2019

 

Ruszyła trzecia edycja konkursu „Europa z naszej ulicy”. Do wygrania kilkudniowy wyjazd do Brukseli.

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży oraz Fundacja Liberalna Edukacja już po raz trzeci zapraszają młodzież z całej Polski do udziału w konkursie „Europa z naszej ulicy”. Zgłoszenia można nadsyłać do 13 grudnia, a nagrodą jest kilkudniowy wyjazd do Brukseli.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych – zarówno technicznych, zawodowych, jak i liceów ogólnokształcących. Jego celem jest odkrywanie przez młodzież wspólnego europejskiego dziedzictwa kulturowego i społecznego, a także rozwijanie życzliwości, otwartości i lepszego rozumienia innych narodowości. Ważnym elementem jest także rozwój kompetencji społecznych, dlatego do konkursu mogą zgłosić się tylko grupy – od 4 do 6 osób.

Za nami już dwie edycje konkursu i widzimy, że kreatywność młodzieży oraz chęć poznawania najbliższego otoczenia nie zna granic – mówi Maria Holzer, dyrektor Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży, organizatora konkursu.

Forma wyrazu jest dowolna. Może to być projekt edukacyjny lub społeczny, reportaż, słuchowisko, makieta, film, cykl artykułów prasowych lub inna dowolna forma, np. wywiady lub badania. Ważne, aby w przygotowanych pracach zawarte zostały elementy wspólnej europejskiej przeszłości, wspólnych tradycji czy wartości.

Konkurs będzie przeprowadzony dwuetapowo. Pierwszy to zgłoszenie pomysłów – do 13 grudnia. Następnie autorzy najwyżej ocenionych prac zostaną zaproszeni do drugiego etapu i przygotują projekt w zaproponowanej przez siebie formie.

Nagrodą dla zwycięskiego zespołu będzie wizyta w Brukseli, poznanie instytucji europejskich oraz spotkanie z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego – dodaje Maria Holzer.

Zgłoszenia i szczegóły konkursu na stronie Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży na http://bit.ly/Europa_z_naszej_ulicy_zgloszenia

Wstaw komentarz