Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Sierpień 6, 2020 | Imieniny: Slawy, Jakuba, Oktawiana

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Bo folklor ma sens…

Bo folklor ma sens…

| Dnia 28, Lis 2019

Podróżując po gminie Pabianice można nie tylko podziwiać wiejskie krajobrazy, ale również dowiedzieć się czegoś na temat jej historii.

Stowarzyszenie FolklorMaSens! wspólnie z Towarzystwem Miłośników Dziejów Pabianic oraz Gminą Pabianice przygotowało dwie trasy, które przybliżą historię ziem znajdujących się w granicach gminy.

Każda z tras to sześć tablic zawierających informacje o historii najbliższej okolicy, zdjęcia oraz archiwalne mapy. Każda z tablic zawiera również kod QR, który pozwala przenieść się na stronę internetową zawierającą więcej informacji na temat danego punktu (dostępną również pod adresem: www.historia.pabianice.gmina.pl)

W najbliższych dniach pojawi się również mapa turystyczna, dostępna m.in. w Urzędzie Gminy, która ułatwi znalezienie zarówno wszystkich tablic, jak również innych ciekawych miejsc.

Zapraszamy więc w podróż przez dawne „Państwo Pabiańskie”, śladami osadników z początków XIX w. oraz do zapoznania się z przebiegiem walk z początków I wojny światowej, które toczyły się w tej okolicy.

Wytyczenie dwóch szlaków turystycznych na terenie gminy Pabianice dofinansowane zostało ze środków Unii Europejskiej.

foto: Gmina Pabianice

 

Wstaw komentarz