Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
rp_logo_01

Wrzesień 21, 2020 | Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Świeca, która tworzy polską wigilię

Świeca, która tworzy polską wigilię

| Dnia 05, Gru 2019

W I Niedzielę Adwentu, 1 grudnia po raz 26. ruszyło Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, które realizowane jest pod hasłem „Świeca, która tworzy polską wigilię.

Symbolem akcji jest świeca, która znajdzie swoje miejsce na wigilijnym stole. Jej płomień jest znakiem solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. Datki otrzymane w ramach WDPD przeznaczone są na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, a także leczenie i rehabilitację, pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek.

Łódzka Caritas przygotowała ponad 80 tysięcy świec, które dostępne są w parafiach naszej archidiecezji.

Każdego roku na milionach stołów wigilijnych płonie świeca Caritas. Dzięki niej corocznie w całej Polsce dożywiamy tysiące dzieci w szkołach i świetlicach, zapewniamy im pomoce edukacyjne oraz letni wypoczynek. Ponadto 10 groszy z każdej świecy przeznaczane jest na pomoc dzieciom z zagranicy mówi Tomasz Kopytowski, rzecznik prasowy łódzkiej Caritas.

W tym roku Caritas Polska przekaże fundusze na pomoc dzieciom w pogrążonej kryzysem humanitarnym Wenezueli.

Tegoroczna kampania po raz dwudziesty ma charakter ekumeniczny. Obok Caritas uczestniczą w niej Diakonia Kościoła Luterańskiego i Reformowanego oraz ELEOS Kościoła Prawosławnego.

Wstaw komentarz