Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Sierpień 9, 2020 | Imieniny: Romana, Ryszarda, Edyty

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Randkowali z tolerancją

Randkowali z tolerancją

| Dnia 06, Gru 2019

5 grudnia obchodzony był Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Dwa dni wcześniej w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta gala wolontariatu.

Tegoroczna gala przebiegała pod hasłem „Randkuj z tolerancją”. Prowadzącymi byli wolontariusze Magdalena Kik i Grzegorz Janicki.

Randkuj z tolerancją” mocno wybrzmiało już podczas otwarcia wydarzenia w inscenizacji w wykonaniu wolontariuszy z Agrafki. Za pomocą gry ciała i gestów ukazali istotę różnorodności i zalety odmienności, które możemy obserwować u ludzi. Publiczność miała okazję zobaczyć, że nigdy nie jest za późno na przemianę, że tolerancja to coś, czego możemy się nauczyć i coś, co pozwala nam zyskiwać w relacji z drugim człowiekiem.

Podczas gali nagrodzono 30 najbardziej zaangażowanych koordynatorów wolontariatu. Oto oni:

Tadeusz Gęs, Aleksandra Kapucińska, Dorota Malinowska, Justyna Zbierkowska-Madej, Aleksandra Karaszkiewicz i Krzysztof Woszczak ze Szkolnego Klubu Wolontariatu w SP nr 3

Katarzyna Kozłowska-Marks i Joanna Żuber ze Szkolnego Klubu Wolontariatu w ZS nr 3

Agnieszka Molenda i Magdalena Przygocka-Wypych z I LO

Aneta Madalińska z II LO

Anna Michalak i Dorota Pawłowska ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Otwarte serca” w SP nr 13

Małgorzata Gęs, Agnieszka Błoch i Ewa Szymańska z ZS nr 2

Ewelina Kajl z Towarzystwa Przyjaciół Brata Alberta – koło pabianickie

Agnieszka Krzysztofik, Magdalena Pintera-Wall ze Szkoły Podstawowej nr 16

Sławomira Ruta z Viva – Miauczykotek

Anna Kurkowska z Zespołu Szkół Specjalnych nr 5

Dorota Dauksza i Irena Łojek ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi

Koło wolontariatu „Starszy brat starsza siostra”

Agnieszka Kik ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Otwarta dłoń” w SP nr 17

Katarzyna Dumka ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna Dłoń” w SP nr 5

Katarzyna Olewińska ze Szkoły Podstawowej nr 8

Anna Włodarczyk i Magdalena Ścieszko ze Szkoły Podstawowej nr 14

Dorota Piskorska ze Szkoły Podstawowej nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi

Agnieszka Jaksa z Grupy Wolontarystycznej „AGRAFKA”

Podsumowano konkurs „Barwy wolontariatu”. Z kilkudziesięciu zgłoszonych wolontariuszy kapituła konkursowa wyróżniła 14 najbardziej zaangażowanych. Przyznano trzy nagrody główne: I miejsce zajęła Katarzyna Zellmer z „Agrafki”, II m. – Ewa Wadowska-Filarska z Uniwersytetu III Wieku, III m. – Barbara Oleśko z Centrum Seniora. Dalsze miejsca zajęli: Grażyna Nowak, Julia Jurek, Natalia Kałużna, Klaudia Lewandowska, Maria Zarzycka, Julia Małycha, Kacper Rygielski, Julia Grzelak, Patryk Jachimski, Milena Kołodziej i Hubert Kudra.

Wyróżniono także osoby wspierające wolontariat i koordynatorów wolontariatu. Złote serca otrzymali:

Rafał Dzwonnikkierownik zespołu do spraw nieletnich i patologii Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach; Ilona Paszkiewicz – dyrektor SP nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi; Aleksandra Białkowska, profilaktyk społeczny Zespołu do spraw nieletnich i patologii KPP w Pabianicach; Tadeusz Gęskatecheta, opiekun Szkolnego Koła Caritas, koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu w SP nr 3; Tomasz Łuczak prezes fundacji SPAP, od wielu lat czynnie zapisuje się w historii lokalnego wolontariatu; Robert Lewera – prezes klubu „O co biega”, który udzielił bezinteresownego wsparcia wolontariuszom z ZS nr 3; Monika Nowakaspirant w zespole spraw nieletnich i patologii KPP w Pabianicach; Anna Szynkiewicz – pedagog z ZS nr 3, zaangażowana w pomoc charytatywną Szkolnego Klubu Wolontariatu; Ewa Szymańska – nauczycielka w ZS nr 2, współpracuje w ramach wolontariatu ze SP nr 1; Beata Wolf – nauczycielka SP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi; Urszula Bodył – pedagog szkolny w SP nr 5; Anna Oberle – lekarz psychiatra; Marcin Porosa – menager regionu w firmie PAWO; Monika Ciesielska – lekarz; apteka OLMED – roztacza opiekę nad podopiecznymi Towarzystwa im. św. Brata Alberta.

Ogromnym zaskoczeniem byli Goście Główni wydarzenia. Przyjechali prosto z Sopotu, powiązani bezpośrednio z wolontariatem i czynieniem dobra, pomocą i prężnym działaniem na rzecz drugiego człowieka.

Jerzy Afanasjew i Aleksandra Kamińska, bo o nich mowa, zapoczątkowali „Zupę na Monciaku”. Niezwykłe działanie, dzięki któremu osoby bezdomne w Sopocie raz w tygodniu mogą poczuć się zaopiekowane, poczuć się jak w domu. Jak sami mówią: – Zupy nie „wydajemy”, zupę jemy razem. Zupa na Monciaku jest miejscem spotkania bezdomnych z tymi, którzy mają dom. To czas bycia razem, rozmowy, pokonywania barier, lęków, powiedzenia wykluczonemu i odrzuconemu człowiekowi – jesteś dla mnie ważny, jesteś nam potrzebny. Okazanie troski daje nadzieję, siłę potrzebną do podjęcia walki o siebie.

Partnerami gali w tym roku byli: Maria Wrzos-Meus, dyrektor MOK-u, Konrad Szałowiło, Jacek Chmielewski z kina Tomi, Piotr Ścigała, dyrektor kina Helios w Pabianicach, Szkoła Tańca Eskadra, Strefa Ruchu, firma 4KOM, restauracja Salem i radny powiatowy Tomasz Pierzchała.

 

Wstaw komentarz