• W pierwszym tegorocznym meczu koszykarzy walczących na II-ligowych parkietach PKK’99 przegrało z rezerwami lubelskiego AZS UMCS Lublin 69:87. Tym samym podopieczni Arkadiusza Gralewskiego zanotowali jedenastą porażkę w sezonie i piątą na własnym parkiecie.

Od początku akademicy postawili twarde warunki gry i prowadzili 11:0 i 21:6. Gospodarze próbowali odrabiać straty, ale stać ich było w najlepszym przypadku do zniwelowania przewagi do pięciu punktów (39:34). Później było już tylko gorzej (65:47, 68:51), a kiedy różnica wzrosła do 23 punktów (37. minuta 84:61), wiadomo było, że na korzystny rezultat nie ma szans.

PKK’99 Pabianice – U!NB AZS UMCS Start II Lublin 69:87 (17:25, 18:19, 16:24, 18:19)

PKK’99: Wasilewski 11, Mik 10, Szymański 10, Orłowski 7, Sil 6, Borowski 6, Szczerkowski 6, Wardziński 4, Fabiszewski 3, Sauter 3, Kowalewski 3, Małoń.

Kolejna okazja na poprawienie dorobku punktowego już 11 stycznia w Białymstoku. Rywalem PKK’99 będą tamtejsze Żubry, piąta drużyna w ligowej tabeli.

* * *

Koszykarki PTK Grot TomiQ po świątecznej i noworocznej przerwie wracają na parkiet 12 stycznia 2020 roku.

W meczu na szczycie I ligi podopieczne Sylwii Wlaźlak zmierzą się z MUKS-em Poznań. Oba zespoły mają na koncie po 15 punktów i zajmują 2. i 3. miejsce w tabeli. W pierwszym meczu rozgrywanym w Pabianicach lepszy o jeden punkt był MUKS, który wygrał 75:74.