• W 16. kolejce drugoligowych rozgrywek koszykarzy (grupa B) PKK’99 mierzyło się w Białymstoku z tamtejszymi Żubrami. W hali białostockiego Uniwersytetu lepsi gospodarze, którzy zdobyli aż 112 punktów przy 83 pabianiczan. To piąty mecz w którym podopieczni Arkadiusza Gralewskiego pozwalają rywalom zdobyć sto lub więcej punktów. Po 16. kolejkach PKK’99 z dorobkiem 18 punktów zajmuje dwunaste (przedostatnie) miejsce w ligowej tabeli.

Żubry Białystok PKK’99 Pabianice 112:83 (28:17, 23:19, 28:26, 33:21)

Ani przez moment sukces gospodarzy nie był zagrożony. Żubry rozpoczęły od prowadzenia 7:2 i 20:11 i systematycznie powiększały przewagę. W 25. minucie wynosiła ona 30 punktów (74:44) i wiadomo było, że zwycięzca może być tylko jeden. Tym bardziej że białostocczanie dysponują bardzo wyrównanym składem, o czym świadczy chociażby dorobek punktowy z tego meczu – aż pięciu zawodników może pochwalić się dwucyfrową zdobyczą punktową (Bombrych 22, Wielechowski 19, Misiewicz 17, Zabielski 10, Wydra 10). Nam na pocieszenie pozostaje miano najskuteczniejszego zawodnika meczu dla Krystiana Mika. Gracz PKK’99 przez 26 minut gry zdobył 24 punkty.

PKK’99: Mik 24, Szymański 15, Sil 10, Gralewski 8, Wasilewski 7, Orłowski 7, Małoń 6, Wardziński 5, Sauter 1, Ratajczyk.