• W 20. kolejce rozgrywek II ligi koszykarzy (gr. B) zespół PKK’99 Pabianice grał w Warszawie z liderem rozgrywek drużyną „Dziki” Warszawa. Rywale okazali się zbyt mocni i wysoko pokonali zespół Arkadiusza Gralewskiego różnicą 39 punktów. Gospodarze górowali w każdym elemencie gry, stąd ich 17. wygrana w sezonie.

Dziki Warszawa – PKK’99 Pabianice 114:75 (26:15, 25:15, 27:10, 36:25)

Pabianiczanie zaczęli obiecująco i po celnym rzucie Borowskiego zza linii 6.75 objęli prowadzenie 3:0. Niestety, było to jedyne prowadzenie naszego zespołu w tym meczu. Z każdą kolejną minutą i rozegraną kwartą przewaga gospodarzy rosła. Po 5 minutach było już 19:9, a po pierwszej połowie 51:30. W 25. minucie spotkania, kiedy po celnym lay-up punkty zdobył Gospodarek, lider tabeli prowadził już różnicą 31 punktów (66:35).

Gospodarze nie zwalniali tempa i 3.30 min. przed końcem meczu zdobyli setny punkt (Szemieta trafił za „3”). Pabianiczanie próbowali odpowiadać. Skuteczne akcje mieli Mik, Zawadzki i Jurga, ale nie na tyle skutecznie, by nawiązać kontakt z rywalem. Ostatnie punkty dla PKK’99 zdobył Jurga, dla gospodarzy jeden z najskuteczniejszych zawodników meczu Szemieta, wykorzystując dwa rzuty wolne.

PKK’99: Borowski 15, Jurga 11, Zawadzki 7, Mik 6, Gralewski 6, Szymański 6, Małoń 6, Szczerkowski 5, Wardziński 5, Sauter 4, Orłowski 4.