Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Grudzień 4, 2020 | Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Koronawirus w Pabianicach

Koronawirus w Pabianicach

| Dnia 14, Mar 2020

Młody mężczyzna z powiatu pabianickiego zaraził się koronawirusem, lek Adamedu został wytypowany jako pierwszy do leczenia zakażonych, wojewoda ostro o działaniach prezydenta Pabianic. Tak wygląda pierwszy dzień zagrożenia epidemiologicznego w naszym mieście.

Sobota w Pabianicach minęła intensywnie. Mimo że miasto opustoszało, to wiele działo się w temacie koronawirusa.

Niestety, ujawniono pierwszego zarażonego. To młody mężczyzna z terenu powiatu pabianickiego. Miał on kontakt z osobą zakażoną – mieszkańcem Łodzi oraz dwoma nastolatkami. Jego stan jest dobry, znajduje się w szpitalu im. Biegańskiego.

13 marca Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wydał pozytywną decyzję w sprawie leku Arechin, który produkowany będzie w firmie Adamed w zakładach w Ksawerowie i Pabianicach. Ma on wspomagać w leczeniu koronawirusa.

Ostro było dzisiaj na linii wojewoda – prezydent. Tomasz Bocheński opublikował oświadczenie, w którym zdementował stworzenie oddziału zakaźnego w Pabianicach. Stwierdził, że apele władz miasta o dodatkowy sprzęt i fundusze są nadużyciem. Nazwał to wręcz skandalem i zasugerował, że takim sposobem szpital chce uzupełnić braki sprzętowe.

Na odpowiedź PCM nie trzeba było długo czekać. Szybko wystosowano specjalne oświadczenie: „Z olbrzymim zaskoczeniem oraz zdziwieniem przyjęliśmy dzisiejsze (14 marca 2020 roku) oświadczenie Wojewody Łódzkiego, które zarzuca nam Pabianickiemu Centrum Medycznemu samowolne działanie w celu zabezpieczenia miejsc dla pacjentów zarażonych koronawirusem. W związku z powyższym publikujemy korespondencję z Łódzkim Urzędem Wojewódzkim w przedmiotowej sprawie, dając tym samym możliwość zapoznania się z nią wszystkim zainteresowanym. Jednocześnie informujemy, iż jako jedni z pierwszych w województwie podjęliśmy działania prewencyjne już w dniu 3 marca 2020 roku, zgodnie z wydanym Zarządzeniem Prezesa Pabianickiego Centrum Medycznego zamykając odziały szpitalne dla odwiedzających oraz wprowadzając strefę buforową w której dokonywany jest pomiar temperatury wszystkich wchodzących na teren Szpitala, a w razie konieczności dokonywany jest wywiad epidemiologiczny. Obserwując dynamicznie rozwijającą się sytuację związaną z epidemią koronawirusa Prezes Pabianickiego Centrum Medycznego wyszedł z inicjatywą zmobilizowania wszystkich środowisk lokalnych, w tym samorządów naszego Pabianickiego Powiatu, z bardzo dużym zaangażowaniem Prezydenta Miasta Pabianic Pana Grzegorza Mackiewicza. Uważamy za skandaliczne wydane Oświadczenie Wojewody Łódzkiego, które może doprowadzić do zmniejszenia mobilizacji wszystkich zaangażowanych w walce z występująca epidemią koronawirusa”.

 

 
 

Wstaw komentarz