• 1Mackiewicz
    2Witczak
    3Zakrzewski
    5Hile
    6Kozowska
    7Kups
    7Stasiak
    8Berner
    9Gryzel
    9Marczak
    10Michalski
    11Grenda
    12Paszkiewicz
    14Wojcik
    14Zeligowski
    15Grabarz
    16HaburaJoanna
    16Korona
    16Zaborowska
    17Brozyna
    17Jozwiak
    17Pedziwiatr
    17Redowicz
    18Kania
    18Sikora
    18sRusinek
    19Duraj
    19Grzejszczak
    19Wojtowicz
    20Bujacz
    20Gryglewski
    20Habura
    21Jaksa
    21Stencel
    21ZStasiak
    22Lenarczyk
    22Pierzchaa
    22Skrobacz
    23Badek
    23Wadowska-Filarska
    24Nowak
    24Ramisz
    24Wojtczyk
    25Lewandowska
    26Wroblewski
    previous arrow
    next arrow
  • Grupa artystyczna „Aniołki Poczty” z I LO przygotowała z okazji Dnia Kobiet widowisko pt. „Jaka jest współczesna Julia?”.

    Spotkanie (6 marca w Młodzieżowym Domu Kultury) podzielone zostało na trzy części, a wszystkie połączył wspólny motyw kobiety.

    Część pierwsza to happening przygotowany przez Weronikę Gajzler. „Nieważne co myślę, ważne, jak wyglądam” ukazał, z jakimi problemami spotykają się młode dziewczyny w szkole. Na czym polega dyskryminacja i nierówne traktowanie kobiet w świecie. Bardzo mocne rozpoczęcie tej części przeplatane było piosenkami i tańcem współczesnym. Głos zabrały też: patronka wydarzenia – wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek, dyrektor MOK-u Maria Wrzos-Meus, kosmetolożka Marzena Kudra i joginka Olga Tomaszewska.

    Część druga pt. „Podróż kobiety przez epoki” przeniosła widzów do muzeum, w którym pokazano niewiastę średniowiecza, romantyzmu, pozytywizmu, XX-lecia międzywojennego i współczesną feministkę. Tu nie tylko muzyka, piosenki i taniec zrobiły wrażenie, ale również stroje z epok. W tę część włączyły się osoby znane z życia publicznego, które napisały listy do młodzieży organizującej ten wieczór. A były to listy od Sylwii Chutnik – pisarki i feministki, prof. Magdaleny Środy wykładowczyni Uniwersytetu Warszawskiego, kobiety walczącej o równouprawnienie, oraz wzruszający list od Michała Rusinka o Wisławie Szymborskiej, o tym, jaką była kobietą. Na zakończenie Katarzyna Wawrzyńczak zaprezentowała przygotowany specjalnie na to wydarzenie swój wiersz pt. „Przepraszam pana, czy jestem kobietą?”.

    Niespodzianką dla pań była część trzecia. Chłopcy zatańczyli do piosenki „Sex Appeal” w wykonaniu Julka Antczaka, przebranego za kobietę. To był hit przedstawienia! Uroczystość uświetnił też występ grupy tanecznej Zumba z Ksawerowa. A na finał był poczęstunek przygotowany przez uczniów i ich rodziców, podczas którego goście wymieniali się wrażeniami z uroczystości.

    Grupę artystyczną „Pocztóweczki” z I LO tworzy trzydzieścioro utalentowanych, mądrych i wrażliwych młodych ludzi, którzy nie liczą czasu i wysiłku wkładanego w przygotowanie swoich uroczystości. Następne spotkanie z nimi już 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka.

    Udostępnij