Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
rp_logo_01

Wrzesień 28, 2020 | Imieniny: Waclawa, Tymona, Marka

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Harcerze wobec pandemii

Harcerze wobec pandemii

| Dnia 19, Mar 2020

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele z zaplanowanych przez pabianicki Hufiec działań nie może się odbyć. Przełożono m.in. festiwal „Wiatrak”.

Teraz priorytetem instruktorów jest przede wszystkim zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa wszystkim harcerzom. Organizowane są zajęcia wyłącznie w formie on-line.

– Dzieci na co dzień uczestniczące w zbiórkach wciąż zdobywają sprawności, ale w domach. Forma łączności z harcerzami przez internet nie jest naturalna dla ruchu harcerskiego, ale w obecnej sytuacji kluczowa – mówi phm. Jan Kisielewicz, zastępca komendanta hufca ds. organizacyjnych.

Ponadto Komenda Hufca ZHP Pabianice chce pomagać mieszkańcom Pabianic i wychodzi z propozycją wsparcia w zakresie spełniania bieżących potrzeb.

– Jesteśmy w stałym kontakcie z władzami miasta, kontaktujemy się z harcerskimi kręgami seniorów. Pełnoletni harcerze oraz rodzice harcerzy oferują pomoc, rozwieszając na klatkach schodowych ogłoszenia o możliwości wykonania zakupów czy wyprowadzenia psa na spacer – dodaje zastępca komendanta.

Wstaw komentarz