Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
rp_logo_01

Wrzesień 28, 2020 | Imieniny: Waclawa, Tymona, Marka

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Nowe ograniczenia w mieście!

Nowe ograniczenia w mieście!

| Dnia 25, Mar 2020

Władze Pabianic wprowadzają w życie nowe ograniczenia w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Ratusz poinformował dziś (25 marca), że zgodnie z rozporządzeniem premiera obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. W związku z tym:

Od 25 marca w autobusach komunikacji miejskiej może być tyle osób, ile wynosi połowa miejsc siedzących, czyli w naszych autobusach maksymalnie 14 osób, w Z4125 osób, w Daski) – 17 osób. Kierowcy MZK mają na bieżąco informować dyspozytora o większej liczbie pasażerów. W razie przepełnienia możliwe będzie podwojenie kursów. Podejmowane decyzje będą dostosowane do bieżących potrzeb.

Po konsultacji z sanepidem wygaszana jest działalność targowisk miejskich (dotąd dopuszczona była wyłącznie sprzedaż artykułów spożywczych i higienicznych).

W uroczystości w sali ślubów w Urzędzie Stanu Cywilnego może uczestniczyć do 5 osób. Tak samo w ceremoniach w domu pogrzebowym na cmentarzu komunalnym.

Lewityn pozostaje otwarty, ale z wyłączeniem placu zabaw i siłowni plenerowej. Place zabaw i siłownie plenerowe w parkach miejskich oraz na skwerach zostały zamknięte i wydzielone taśmą ostrzegawczą. Na tablicach wywieszono informację, żeby nie korzystać z urządzeń ze względu na zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Na tablicach regulaminowych w parkach i skwerach miejskich pojawią się informacje z apelem o ograniczenie korzystania.

Podczas patroli straży miejskiej z radiowozów będzie puszczany komunikat, żeby pozostać w domu, a na ulicach unikać grupowania się. Strażnicy będą sprawdzać miejsca często odwiedzane przez młodzież, bezdomnych i zgłoszenia o grupach w miejscach publicznych. Straż miejska wspomaga działania policji i apeluje o pozostanie w domu.

Wstaw komentarz