Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Maj 25, 2020 | Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Dzieci mogą wrócić do szkoły

Dzieci mogą wrócić do szkoły

| Dnia 21, Maj 2020

Po przedszkolakach nadszedł czas na uczniów. Już od 25 maja będą mogli wrócić do szkół. Rozporządzenie dotyczy jednak tylko uczniów klas IIII.

Trzeci etap odmrażania gospodarki objął również edukację. Od 18 maja można prowadzić zajęcia: praktyczne w szkołach policealnych, rewalidacyjnowychowawcze oraz wczesne wspomaganie rozwoju i specjalistyczną rewalidację. W poniedziałek otwarte zostały także placówki i instytucje z bazą noclegową i działalnością opiekuńczoedukacyjną. Są to np. schroniska młodzieżowe, ośrodki sportowe czy świetlice środowiskowe.

Od 25 maja rząd umożliwia prowadzenie zajęć opiekuńczowychowawczych w klasach 13 szkoły podstawowej. Zajęcia te będzie można łączyć z zajęciami dydaktycznymi. Utrzymany jest jednak obowiązek realizowania podstawy programowej. W zależności od sytuacji w danej szkole dyrektor zdecyduje, czy będzie to kształcenie w formie stacjonarnej czy z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

W szkołachz zachowaniem zasad bezpieczeństwamożliwe będą konsultacje z nauczycielami dla maturzystów i uczniów 8 klas, przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach. Konsultacje będą mogły odbywać się indywidualnie lub w małych grupach. Od 1 czerwca możliwe będą konsultacje w szkołach z nauczycielami dla pozostałych uczniów ze wszystkich przedmiotów.

Od 25 maja rząd chce przywrócić możliwość prowadzenia na uczelniach: zajęć dydaktycznych (dla studentów ostatnich lat studiów), zajęć, które nie mogą być realizowane zdalnie. Powrót do zajęć dotyczy również kształcenia doktorantów i zajęć organizowanych np. w laboratoriach i centrum symulacji medycznej.

Ważne! Rząd przedłuża zasiłek opiekuńczy dla rodziców dzieci do lat 8.

Wstaw komentarz