Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Maj 25, 2020 | Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Klasy I-III od poniedziałku

Klasy I-III od poniedziałku

| Dnia 22, Maj 2020

Po przedszkolakach nadszedł czas na uczniów. Już od 25 maja będą mogli wrócić do szkół. Rządowe rozporządzenie dotyczy jednak tylko uczniów klas IIII.

Jak informuje ratusz, od poniedziałku we wszystkich miejskich szkołach będą prowadzone zajęcia opiekuńczowychowawcze z elementami dydaktycznymi dla uczniów klas IIII. Świetlice będą działały od godz. 7.30 do 15.30 z utrzymaniem zasad bezpieczeństwa.

Szkoły zebrały informacje, ilu rodziców deklaruje chęć posłania dziecka do szkoły mówi rzecznik prezydenta.

Na 21 maja zgłoszono 57 dzieci (na 1610 uczniów w tym przedziale wiekowym). Najmniej w SP 92, najwięcej w SP 59. Po naradzie z dyrektorami szkół ustalono, że zajęcia dydaktyczne dla uczniów klas IIII będą prowadzone, jak dotąd, w formie zdalnej.

Od 25 maja we wszystkich szkołach ruszą konsultacje dla uczniów klas VIII.

Organizację i plan konsultacji samodzielnie ustalają szkoły. Dzisiaj do szkół, które zgłosiły takie zapotrzebowanie, zostaną przekazane dodatkowe środki higieniczne: maseczki, przyłbice, płyny do dezynfekcji dodaje rzecznik.

Wczoraj w przedszkolach było 119 dzieci (z braku dzieci nieczynne było PM 2 i PM 6), a w Żłobku Miejskim przy Moniuszki i P. Skargi33 dzieci. Dzisiaj do miejskich przedszkoli rodzice przyprowadzili 110 dzieci.

Wstaw komentarz