Przedsiębiorcze kudrowiczanki

O pomysłowości, przedsiębiorczości i zaangażowaniu kudrowiczanek w życie mieszkańców wsi można pisać długo. Kiedy wpadły na pomysł organizacji pikniku rodzinnego, wpisał się on w kalendarz na stałe. Kiedy przybywają na ostatkowy bal do Górki Pabianickiej, zawsze są przebrane perfekcyjnie i pomysłowo.

Ostatnie przedsięwzięcie kudrowiczanek okazało się strzałem w dziesiątkę. Otrzymały za to podziękowania od samego wójta gminy Pabianice Marcina Wieczorka i Mariusza Madaja, prezesa OSP Kudrowice.

O czym mowa? O tym, że mieszkanki Kudrowic w ciągu dwóch miesięcy uszyły ponad 3000 maseczek i rozdały je potrzebującym. Wszystko zaczęło się 10 kwietnia. Na pomysł wpadła Natalia Mund.

– Pewnego dnia spotkałam pod gminą Mariusza Madaja. Akurat wtedy mieli sesję. Zaczęliśmy rozmawiać, że fajnie by było zrobić coś dobrego dla naszych mieszkańców. Padła propozycja szycia maseczek. Obdzwoniłam swoje koleżanki, które chętnie weszły w ten układ. Zaczęłam pozyskiwać sponsorów, którzy dostarczali nam materiały. Maseczki szyte były w domach. Pierwsza partia to 1500 sztukopowiada.

Maseczki trafiły m.in. do strażaków, do kościoła w Górce Pabianickiej, gdzie ksiądz rozdawał je wiernym. Duża partia trafiła również do sklepu spożywczego w Kudrowicach. Stamtąd nikt bez maseczki nie wyszedł.

W upalną sobotę, 6 czerwca, do pomysłodawczyni Natalii Mund przyjechali wójt Marcin Wieczorek i prezes Mariusz Madaj.

– Bardzo serdecznie dziękuję za wymyślenie akcji szycia maseczek, za wykonanie i za pomoc w dystrybucji – powiedział wójt Wieczorek. – Serdecznie dziękuję w imieniu mieszkańców gminy Pabianice.

Druh Madaj dodał: – Ja w imieniu druhów i druhen OSP Kudrowice, w imieniu mieszkańców naszej miejscowości dołączam się do życzeń i wręczam skromny upominek w ramach podziękowania.

Na ręce Natalii powędrowały tabliczka okolicznościowa oraz szklany wazon. Takich wazonów i tabliczek z podziękowaniami przygotowano jeszcze 12. Wójt Marcin i druh Mariusz rozwieźli je po Kudrowicach, dziękując osobiście każdej gospodyni za pomoc w szyciu maseczek.

Oprócz Natalii Mund tabliczki trafiły do: Jolanty Cander, Magdaleny Cander, Elżbiety Felcenloben, Anety Kociszewskiej, Urszuli Lechowskiej, Iwony Madaj, Bogusławy Nowackiej, Agaty Stasiak, pani Marioli, Izabeli i Marcina Tałaj, właścicieli sklepu w Kudrowicach, oraz do ZH „Familia”.

– Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i współpracę wszystkim koleżankom oraz druhom i druhnom OSP Kudrowice w dystrybucji maseczek na terenie gminy Pabianice – powiedziała Natalia Mund.

Prezes OSP otrzymał od pań pamiątkową tabliczkę z podziękowaniem.

Trzy dni później niezmordowane kudrowiczanki z Koła Gospodyń Wiejskich, mimo pracy przy szyciu maseczek, włączyły się w akcję #GaszynChallenge „Pompujemy dla Wojtusia”. Zostały nominowane przez OSP Piątkowisko. W akcji udział wzięło 18 pań, które bez problemów zrobiły po 10 pompek, zbierając przy tym 300 złotych. Brawo!