Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Listopad 27, 2020 | Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Maksyma

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Rusza Wakacyjna Kropla Krwi

Rusza Wakacyjna Kropla Krwi

| Dnia 01, Lip 2020

W 2020r. obchodzimy 15. rocznicę zorganizowania WAKACYJNEJ KROPLI KRWI. W pierwszym tygodniu akcji od 1 do 3 lipca krew oddajemy dla dzieci chorych na nowotwory.

Pomysłodawcą akcji odbywających się zawsze od 1 lipca do 31 sierpnia każdego roku jest Rejonowa Rada Honorowego Krwiodawstwa przy Oddziale Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach. Każda akcja jest podzielona na „tematyczne tygodnie”, w czasie których krew jest oddawana na rzecz różnych grup społecznych. W 2020 roku będą to, podobnie jak w dwóch poprzednich latach, dzieci, choć krew będzie można także oddać na rzecz żołnierzy biorących udział w misjach pokojowych poza granicami Polski i na rzecz strażaków. Każdego tygodnia spośród oddających krew wylosowana będzie jedna osoba, która otrzyma upominek ufundowany przez sponsorów.

W minionych czternastu latach blisko 7000 krwiodawców oddało ponad 3.115 litrów tego bezcennego leku.

Przypominamy, iż krew można oddawać w punkcie pobrań w Pabianickim Centrum Medycznym przy ulicy Jana Pawła II od 8.00 do 11.30 w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki, a w piątki od 8.00 do 11.00. Krew może oddać osoba pełnoletnia, zdrowa. Trzeba mieć ze sobą dowód osobisty oraz mieć wolę podzielenia się „cząstką swojego życia”.

Okres wakacyjny to szczególnie trudny czas, jeśli chodzi o krew. W lipcu i sierpniu zawsze jej brakuje, więc serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w WAKACYJNEJ KROPLI KRWI.

Szanowny krwiodawco! Pamiętaj! Twoja krew może uratować czyjeś życie!

W pierwszym tygodniu akcji od 1 do 3 lipca krew oddajemy dla dzieci chorych na nowotwory. W drugim od 6 do 10 lipca dla dzieci poszkodowanych w wypadkach samochodowych. Od 13 do 17 lipca oddajemy krew dla strażaków rannych w czasie gaszenia pożarów. Od 20 do 24 lipcadla wszystkich dzieci poszkodowanych w trakcie działań wojennych na całym świecie. Na koniec miesiąca od 27 do 31 lipca dla dzieci poszkodowanych w wypadkach podczas prac żniwnych.

W sierpniu od 3 do 7.08 oddajemy krew dla polskich żołnierzy będących na misjach wojskowych. Od 10 do 14 sierpniadla noworodków, których życie jest zagrożone. W ósmym tygodniu akcji od 17 do 21 sierpnia krew zbieramy dla dzieci przebywających w Pabianickim Centrum Medycznym. W ostatnim tygodniu od 24 do 31 sierpnia oddajemy krew na rzecz Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Dodatkowo z okazji Dnia Wojska Polskiego 13 sierpnia (czwartek) przed Urzędem Miejskim (ul. Zamkowa 16) w godzinach od 13.00 do 16.00 będzie można oddać krew dla naszych żołnierzy przebywających na misjach wojskowych poza Polską.

Wstaw komentarz