Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Sierpień 9, 2020 | Imieniny: Romana, Ryszarda, Edyty

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Jeden duch, jedno serce

Jeden duch, jedno serce

| Dnia 24, Lip 2020

Tegoroczna piesza pabianicka pielgrzymka na Jasną Górę będzie 552. z kolei. Przyświeca jej hasłoJeden duch, jedno serce”.

Tak jak w zeszłym roku pielgrzymka rozpocznie się mszą 19 sierpnia o godzinie 7.00 w kościele św. Mateusza. Do Częstochowy pątnicy dotrą 23 sierpnia około godziny 17.30. Trasa, jak i program jasnogórski pozostają bez zmian.

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym zmuszeni jesteśmy wprowadzić pewne ograniczenia w tegorocznej pielgrzymce mówi jej kierownik ks. Przemysław Kansy.

Łącznie z obsługą pielgrzymować może maksymalnie 150 osób i wędrować mogą jedynie osoby w przedziale wiekowym 1865 lat. Pielgrzymi zobowiązani są do wędrowania w 1,5metrowych odstępach i muszą mieć zakryte usta oraz nos.

Noclegi dozwolone są w namiotach jednoosobowych z wyłączeniem rodzin, które nocować mogą w wieloosobowych. Każdego dnia każdemu pielgrzymowi będzie mierzona temperatura, na co wyraża się zgodę przy zapisie dodaje kierownik.

Powrót z Częstochowy jest indywidualny. Nie będzie wspólnego powrotu autokarami.

Musimy liczyć się z sytuacją, kiedy na przykład dzień przed rozpoczęciem pielgrzymki dostaniemy odgórne zarządzenie w sprawie jej odwołania. Dlatego polecajmy w swoich modlitwach sprawę naszej 552. Pieszej Pabianickiej Pielgrzymki na Jasną Górę powiedział ks. Kansy.

Zapisy trwają.

Wstaw komentarz