Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Listopad 27, 2020 | Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Maksyma

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Zbiórka do puszek

Zbiórka do puszek

| Dnia 25, Lip 2020

W najbliższą niedzielę, 26 lipca, we wszystkich parafiach archidiecezji łódzkiej przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na wsparcie tegorocznej akcjiTornister pełen uśmiechów”.

Akcja prowadzona jest przez Caritas w Polsce nieprzerwanie od 2009 roku. Od tego czasu przekazano dzieciom w całej Polsce ponad 170 tysięcy wyprawek szkolnych.

Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza do wsparcia dzieci i młodzieży, które potrzebują naszej pomocy u progu nowego roku szkolnego. Zwykle Caritas prosiła o wypełnienie pustych tornistrów artykułami szkolnymi i przekazywała je potrzebującym pomocy dzieciom z terenu archidiecezji łódzkiej albo wysyłała artykuły szkolne dzieciom na Wschodzie mówi Tomasz Kopytowski.

W tym roku w odpowiedzi na kryzys związany z epidemią koronawirusa akcja została rozszerzona o działania związane ze wsparciem w zakresie dostępu dzieci do nauki zdalnej. Ze względów bezpieczeństwa do parafii nie trafią tornistry do wypełnienia ani nie będą zbierane wyprawki szkolne. W zamian za to łódzka Caritas prosi o wsparcie finansowe akcji.

W zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej i decyzji o powrocie uczniów do szkół zebrane fundusze przeznaczone zostaną na zakup wyprawek szkolnych lub zakup sprzętu i usług wspomagających naukę zdalną. W czasie trwającej epidemii z pomocy Caritas Archidiecezji Łódzkiej skorzystało w ten sposób kilku uczniów, którzy otrzymali ufundowane przez darczyńców tablety i laptopy. Caritas pomogła również w zabezpieczeniu dostępu do internetu dodaje Tomasz Kopytowski.

Datkioprócz niedzielnej zbiórki do puszekmożna przekazać również poprzez platformę pomocową Caritas Archidiecezji Łódzkiej: http://dobromat24.pl/produkt/tornisterpelenusmiechow/.

Wstaw komentarz