Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Listopad 27, 2020 | Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Maksyma

Przewiń do góry

Góra

Jeden komentarz

500 zł za brak maseczki!

500 zł za brak maseczki!

| Dnia 29, Lip 2020

Straż Miejska może kontrolować, czy pasażerowie noszą maseczki. Przypominamy, że zasłanianie ust i nosa w środkach transportu publicznego nadal jest obowiązkowe.

Nie wszyscy pasażerowie miejskich autobusów stosują się do zaleceń zakrywania nosa i ust podczas podróży. Do redakcji coraz częściej dzwonią osoby oburzone takim nieodpowiedzialnym zachowaniem pabianiczan.

– Apeluję do pabianickiej młodzieży, żeby zakładała maseczki w komunikacji miejskiej. Przecież pandemia panuje, coraz więcej przypadków zachorowań jest nie tylko w naszym powiecie, ale i w Pabianicach. Chrońmy nie tylko siebie, ale i innych – prosi nasza czytelniczka.

Inna dopowiada: – Przeczytałam apel starszej osoby, aby młodzież nosiła maseczki. Ja młoda apeluję do starszych, aby oni też nosili maseczki, bo ciągle w autobusach, sklepach czy na rynku widzę seniorów bez…

W związku z tym strażnicy miejscy zostali upoważnieni do kontrolowania pasażerów. Za brak maseczki mogą wlepić mandat. Nawet 500złotowy! Na razie będą przestrzegać

Komentarze:

  1. Kary są nielegalne i bezprawne! Są już pierwsze wyroki sądowe to podtrzymujące! Nie straszcie ludzi!

Wstaw komentarz