Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
rp_logo_01

Wrzesień 21, 2020 | Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Motocyklowy rajd

Motocyklowy rajd

| Dnia 05, Sie 2020

Sekcja motorowa PTC uczciła 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

W sobotę, 1 sierpnia, odbył się rajd dla upamiętnienia 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. 20 motocykli ruszyło na rajd turystyczny „Śladami II wojny światowej dla uczczenia Bohaterów Powstania Warszawskiego”. Trasa wytyczona przez kierownika sekcji Mariusza Poluchowicza „Wujka” wiodła przez miejsca, które na długo nie pozwolą zapomnieć o tej straszliwej wojnie oraz takie, które pozwalały kierującym i pasażerom na złapanie głębokiego oddechu i nacieszenie oczu pięknem przyrody.

Wyruszyli o godzinie 11.15 ze stadionu PTC przy ul. Sempołowskiej, by już po dwudziestu minutach znaleźć się w lesie obok Dłutówka przy odwzorowanej w skali 1:1 makiecie „Łosia” upamiętniającej miejsce rozbicia się samolotu PZL P.37 Łoś z nr. bocznym 72.16. Znajduje się ona w miejscu, gdzie zatrzymał się wspomniany bombowiec po przymusowym lądowaniu 4 września 1939 roku. Następnie motocykle skierowały się w stronę Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie ich załogi zwiedziły Skansen Rzeki Pilicy pełen m.in. historycznych pamiątek z okresu wojny oraz pobliskie Niebieskie Źródła przykuwające uwagę spękanymi wapieniami jurajskimi, z których wytryska woda przybierająca niebiesko-błękitno-zieloną barwę będącą efektem działań rozproszonego światła słonecznego.

Kolejnym punktem wyprawy był bunkier kolejowy w Jeleniu oraz pobliski rezerwat przyrody w Spale. Po chwili przerwy i posiłku w przydrożnym zajeździe uczestnicy rajdu udali się na zwiedzanie niemieckich bunkrów w Konewce, gdzie punktualnie o godzinie 17.00 minutą ciszy uczcili Bohaterów Powstania Warszawskiego. Następnie przez Ujazd skierowali się do znanej w okolicy ze swej życzliwości dla użytkowników motocykli karczmy w Tuszynku Majorackim. Przy pysznej kolacji motocykliści omówili przebieg trasy i wymienili się opiniami na temat mankamentów w technice jazdy, które przy kolejnym wyjeździe z pewnością zostaną poprawione.

Będzie ku temu okazja już 15 sierpnia.

– Dzięki uprzejmości Roberta Chmielewskiego, właściciela i instruktora szkoły kierowców TURBO, motocykliści będą mogli podszlifować swe umiejętności podczas organizowanego dla PTC treningu jazdy precyzyjnej i manewrów wykonywanych tzw. poniżej progu równowagi, tak bardzo ważnych podczas jazdy miejskiej motocyklem – mówi Mariusz Poluchowicz.

* * *

Obecnie sekcja motorowa PTC (reaktywowana w grudniu 2019 roku) liczy 56 członków, a wciąż słyszy się o chętnych, by się do niej dopisać. Dla chcących wraz z motocyklistami PTC podejmować wspólne wyzwania i przeżywać motocyklowe przygody zapisy przyjmowane są pod adresem: sekcjamotorowa.ptc.kierownik@op.pl lub w wiadomości na Messengerze (Facebook) – kierowane bezpośrednio do kierownika sekcji, wpisując w wyszukiwarkę „Mariusz Poluchowicz”.

 

 

Wstaw komentarz