Najlepsi w zbieraniu złotych monet

Tegoroczna akcja PCKGorączka Złota” żniła się znacznie od tych z lat poprzednich. Wpływ na to miała pandemia koronawirusa, która spowodowała, że zostały zamknięte szkoły i młodzież nie mogła w nich zbierać „złotych monet”.

Ostatecznie zbiórkazłotych monet” przyniosła efekt w postaci 171,2 kg zebranych 1-, 2i 5groszówek. W akcji wzięło udział (wzięłoznaczy dostarczyło monety do Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach) osiem placówek wychowawczych z Pabianic i powiatu pabianickiego: w tym jedno przedszkole (nr 16 z oddziałami integracyjnymi i specjalnymi), pięć szkół podstawowych (SP im. H. Jordana w Ksawerowie, im. Jana Pawła II w Dobroniu, im. Kornela Makuszyńskiego w Bychlewie, nr 1 im. K. Promyka z oddziałami integracyjnymi w Pabianicach oraz im. I. Sikiryckiego w Woli Zaradzyńskiej) oraz dwie szkoły ponadpodstawowe (I Liceum Ogólnokształcące im. J. Śniadeckiego z Pabianic i współpracujące z Oddziałem Rejonowym PCK w Pabianicach z powodu braku takowego w SieradzuLiceum Ogólnokształcące w Złoczewie).

Grosiki zamienione na złotówki posłużą temu, że w przyszłym roku w wakacje, o ile oczywiściekoronawirus” na to pozwoli Oddziałowi Rejonowemu Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach, aby opłacić obóz letni dla jednego dziecka z ubogiej rodziny. W 2020 takiego obozu nie zorganizowano mówi Andrzej Chałupka, prezes naszego PCK.

Oddział Rejonowy wyróżnił trzy najlepsze placówki wychowawcze: przedszkole, szkołę podstawową i ponadpodstawową, pucharami za największą ilość zebranychzłotych monet”. Puchary otrzymają: Przedszkole Miejskie nr 16 w Pabianicach, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II z Dobronia oraz I Liceum Ogólnokształcące z Pabianic. Wszystkie placówki zostaną także wyróżnione pamiątkowymi, specjalnie opracowanymi graficznie dyplomami. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Katarzyna Fus, honorowa krwiodawczyni, członek Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy ADAMED PHARMA SA, która sama zebrała 18 kgzłotych monet”.

Członkowie Zarządu Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach dotrą osobiście do wszystkich placówek wychowawczych, które zbierałyzłote monety” w tym roku, aby przekazać dyrekcjom i zaangażowanym w zbiórkę nauczycielom puchary i dyplomy powiedział prezes.

Pabianickie PCK serdecznie dziękuje za udział w tegorocznej akcjiGorączka Złota” wszystkim biorącym w niej udział placówkom wychowawczym, wierząc, że w 2021 rokuGorączka” pozwoli, podobnie jak w latach ubiegłych, pomagać najuboższym dzieciom.