• W sobotę, 5 września, w Konstantynowie Łódzkim odbył się Puchar Polski Masters – Grand Prix im. Jerzego Jaśniaka w podnoszeniu ciężarów. W najstarszej grupie wiekowej +70 lat rywalizowało 7 zawodników – w tym trzech pabianiczan. Zwyciężył Piotr Kowalewski (Konstantynów) – 377,8 pkt. (punktacja Sinclaira-Melzera uwzględnia wynik w kg oraz wiek i wagę zawodnika), II miejsce zajął Henryk Deskau (Więcbork) – 361,3, a brązowy medal wywalczył pabianiczanin Tadeusz Feliksiński281, IV m. – Józef Ejsmont (Łask) – 279,3, V m. – Marek Stanisławski (Pabianice) – 255,2, VI m. – Henryk Firlej (Pabianice) – 232,1.

Wszyscy wyżej wymienieni zgłoszeni są do XXX Międzynarodowych mistrzostw Polski Masters, które odbędą się w Piekarach Śląskich 24-25 października.