Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
rp_logo_01

Wrzesień 21, 2020 | Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

„Rozwan” powalczy o zwycięstwo ŁKS-u w derbach!

„Rozwan” powalczy o zwycięstwo ŁKS-u w derbach!

| Dnia 16, Wrz 2020

Dziś w Łodzi odbywa się piłkarskie święto – 65. derby, w których nie zabraknie pabianickiego akcentu. Prawdopodobnie w pierwszym składzie wybiegnie Maksymilian Rozwandowicz (na zdjęciu), zawodnik pierwszoligowego ŁKS-u. Na boisku nie pojawi się natomiast Przemysław Kita, piłkarz Widzewa.

Spotkanie elektryzuje wszystkich kibiców, również tych z Pabianic. Wszyscy czekają z niecierpliwością na godzinę 19.10, kiedy to rozbrzmi pierwszy gwizdek.

Faworytem tego spotkania jest Łódzki Klub Sportowy, który po dwóch kolejkach zajmuje II miejsce w tabeli z dorobkiem sześciu punktów. Jeżeli piłkarzom uda się wygrać ten trudny mecz, to awansują na fotel lidera.

ŁKS doskonale zaczął sezon, wygrywając pierwszy mecz z Odrą Opole i strzelając aż cztery bramki. W drugim również pewnie pokonali Stomil Olsztyn 3:0.

Zupełnie inne nastroje panują w łódzkim Widzewie, który w pierwszym meczu uległ Radomiakowi Radom aż 1:4. W kolejnym spotkaniu zawodnicy przegrali 0:3 z Chrobrym Głogów.

Co ciekawe, z obecnej kadry ŁKS-u tylko Maksymilian Rozwandowicz może pochwalić się występem w derbach Łodzi. Popularny „Rozwan” wystąpił w ostatnim, jak do tej pory, spotkaniu ŁKS-u z Widzewem. Mecz odbył się 17 maja 2017 roku na stadionie przy alei Piłsudskiego w ramach 29. kolejki III ligi. Ełkaesiacy prowadzeni wówczas przez Wojciecha Robaszka zremisowali na ciężkim terenie 0:0. Pabianiczanin zmienił w 78. minucie wychowanka Włókniarza Pabianice – Artura Golańskiego.

Łódzkiego Widzewa nie będzie natomiast reprezentował Przemysław Kita, który również jest mieszkańcem naszego miasta. Zawodnik dochodzi do siebie po urazie i nie jest jeszcze gotowy do gry.

Szykuje się ciekawe sportowe widowisko!

Wstaw komentarz