Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Październik 28, 2020 | Imieniny: Szymona, Tadeusza

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Dźwięki przeszłości

Dźwięki przeszłości

| Dnia 17, Wrz 2020

W sobotę, 19 września, Muzeum Miasta Pabianic zaprasza serdecznie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa na wystawę „Dźwięki przeszłości. Kultura muzyczna w początkach państwa polskiego”. Ekspozycja przedstawi średniowieczne życie muzyczne na ziemiach polskich na szerszym tle chronologicznym. Na wystawie zobaczymy oryginalne zabytki archeologiczne i rekonstruowane instrumenty od pradziejów po nowożytność. Wystawa czynna będzie do 31 marca 2021 roku.

Po wernisażu zespół „Łysa Góra” umili zakończenie Europejskich Dni Dziedzictwa. Grupa łączy ciężkie brzmienia i nowoczesne aranże z tradycyjnymi utworami ludowymi. Gra na instrumentach dawnych i współczesnych. Koncert odbędzie się w ogrodzie muzealnym.

Łysa Góra Akustycznie to kolejna odsłona heavy folkowej piaseczyńskiej formacji muzycznej. Poszukiwanie źródeł i prawdy w pieśniach i o pieśniach oraz fascynacja muzyką ludową sprawiły, że zespół skierował swą uwagę w stronę tradycyjnego akustycznego brzmienia. Kompozycje, melodie, rytmika, tradycyjny – biały śpiew uzupełniony instrumentarium takim jak bęben sznurowy, fidel płocka, suka biłgorjska, skrzypce, saz, szufla bas, sopiłka, didgeridoo, drumla i cała masa drobnych instrumentów ludowych, wprowadza słuchacza w niezwykły klimat i atmosferę dawnych czasów. W repertuarze zespołu znajdziemy polskie, ukrańskie, kozackie, białoruskie pieśni, całą gamę bałkańskich wpływów oraz autorskie utwory.

Wstaw komentarz