Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Grudzień 4, 2020 | Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Pijany z nielegalnym tytoniem

Pijany z nielegalnym tytoniem

| Dnia 17, Wrz 2020

Policjanci z Konstantynowa wspólnie z funkcjonariuszami z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją pabianickiej komendy zabezpieczyli blisko 150 kilogramów nielegalnego tytoniu.

W poniedziałek, 15 września, około południa policjanci uzyskali informację, że żółtym volkswagenem caddy podróżuje najprawdopodobniej nietrzeźwy mężczyzna. Funkcjonariusze z komisariatu w Konstantynowie na drodze wojewódzkiej 710 zauważyli wskazany pojazd. Potwierdziło się, że 45-letni kierowca, mieszkaniec Wielunia, jest nietrzeźwy. Miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

– Na tym jednak sprawa się nie zakończyła. Podczas przeszukania samochodu policjanci ujawnili nielegalny tytoń – mówi podkom. Ilona Sidorko, rzecznik pabianickiej policji.

Łącznie zabezpieczono blisko 150 kilogramów krajanki tytoniowej, a także pieniądze. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za paserstwo akcyzowe kara do 3 lat więzienia, wysoka grzywna i przepadek towaru.

– Gdyby nielegalny towar trafił na rynek, mógłby spowodować straty dla Skarbu Państwa w wysokości ponad 118 000 złotych – dodaje rzecznik.

Wstaw komentarz