• Rewelacyjnie zaprezentowali się zawodnicy UKS Azymut podczas międzywojewódzkich mistrzostw młodzików, zdobywając aż 15 medali.

Podopieczni trenera Adama Gąsiorowskiego przystąpili do walki z ogromnym zapałem i nadziejami na jak najlepsze rezultaty, tym bardziej że mogli wreszcie zaprezentować się przed własną publicznością (zawody odbywały się w Pabianicach i okolicach Dłutowa).

Jako pierwszy rozegrany został bieg sprinterski. Doskonale zaprezentowali się w nim chłopcy, którzy całkowicie zdominowali podium w kategorii M14. Oskar Wesołowski zdobył złoto, Maciej Sztranek srebro, a Franek Krempiński brąz. Złoto zawisło również na szyi Kai Młynarczyk, która wygrała w kategorii K14. Ponadto w pierwszej szóstce zameldowali się Magdalena Janiak – IV m. i Jerzy Durma – V m.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych zawodnicy stanęli na starcie biegu sztafetowego. Dziewczyny w składzie: Marika Kozuń, Magdalena Janiak i Kaja Młynarczyk, wywalczyły I miejsce z ogromną przewagą prawie 20 minut nad drugim zespołem. Rywalizacja chłopców zaś zakończyła się zdobyciem aż dwóch pierwszych miejsc na podium. Złoto wywalczyła sztafeta w składzie: Jerzy Durma, Franek Krempiński i Maciej Sztranek, a srebro sztafeta z Oskarem Wesołowskim, Kubą Wiśniewskim i Dominikiem Łubiszem. Niemałą niespodziankę sprawiły też sztafety, w których startowali młodsi zawodnicy. Hania Pabich, Kalina Kowalczyk i Zosia Redzynia oraz Łukasz Łubisz, Wojtek Kielnerowski i Adaś Wiśniewski, zajmując miejsca w Top 6.

Drugiego dnia rozegrano bieg klasyczny i do puli medali Kaja Młynarczyk i Maciej Sztranek dorzucili krążki w kolorze brązowym, czwarte miejsce zajął Oskar Wesołowski, piąte – Franek Krempiński, a szóste – Jerzy Durma.

To nie koniec dobrych wieści z ostatniego weekendu września. 26 i 27 września w Słupsku rozegrano mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce U16 (zawodnicy poniżej 16 lat). Zawody zgromadziły ponad 800 zawodników z całej Polski z roczników 2005 i 2006. Do każdej konkurencji zakwalifikowano po 32 zawodników na podstawie czasów uzyskanych w dwóch ostatnich latach. Uczeń Szkoły Podstawowej w Ksawerowie i jednocześnie reprezentant UKS Azymut Kacper Kurowski (2006r.) znalazł się na liście startowej biegu na 2000m ze swoim wynikiem plasującym go na 21. miejscu.

– Ze względu na młody wiek uczestników zawody rozgrywano seriami na czas, bez eliminacji i finałów, ustalając skład serii na podstawie uzyskanych czasów. W ten sposób Kacper biegał w drugiej serii składającej się z 16 zawodników – mówi trener Adam Gąsiorowski.

Kacper od początku biegł na czołowych pozycjach, uzyskując na półmetku czas 3:12,26. Drugi km był znacznie szybszy 3:06,00. Ostatecznie na metę wbiegł na drugim miejscu z czasem 6:18,26. W klasyfikacji ogólnej, z dwóch serii, uplasował się na 15. miejscu. Wśród zawodników z rocznika 2006 zdecydowanie wygrał, wyprzedzając następnego konkurenta o ponad 3 sekundy. Wróży to naszemu młodemu zawodnikowi świetną przyszłość w następnych latach.