• 9 i 10 października w Gomulinie odbyły się mistrzostwa Polski szkół podstawowych U-15 w zapasach, które miały być podstawą do wyłonienia reprezentacji Polski na ME U-15.

Niestety, ze względu na pandemię mistrzostwa Europy zostały odwołane. W związku z tym mistrzostwa Polski odbyły się tylko ze względów prestiżowych i statystycznych.

Bardzo dobrze wypadli w zawodach Artur Pik i Jakub Makowski. Zdobyli tytuły mistrzowskie.

– Artur do tytułu wicemistrza Polski w kadetach w zapasach oraz mistrza Polski w sumo dołożył kolejny tytuł mistrza Polski szkół podstawowych w wadze 75 kg. W sezonie 2020 jest on najlepszym zawodnikiem PTC – powiedział trener Waldemar Sawosz.

W turnieju stoczył trzy walki, wygrywając wszystkie na plecy. Jego kolega Jakub Makowski w wadze 62 kg walki eliminacyjne również wygrał na plecy i dopiero w walce finałowej, w której spotkał się z kolegą klubowym Mikołajem Jezierskim, wygrał na punkty. Cała trójka zasłużyła na najwyższą ocenę.

W wadze 85 kg bardzo dobrze powalczył Marcel Chrzęst, zdobywając srebrny medal. Brązowe medale dołożyli: Mateusz Jarzębski (57 kg), Igor Czyżewski (68 kg), Oliwier Maksymowicz i Hubert Szczech w wadze 75 kg oraz Adam Cichała (85 kg).

Równolegle rozegrano turniej dzieci w minizapasach w rocznikach 2008-2010, gdzie złoty medal wywalczył w wadze 57 kg Tomasz Olejniczak, srebrny medal Piotr Jarzębski (44 kg), a brązowe – Gracjan Adamiec (38 kg), Franciszek Ganziuk (41 kg), Łukasz Jarzębski (48 kg), Milan Fuks (57 kg), Bartosz Gołaszewski (62 kg) i Jan Chmielewski (68 kg).

Oprócz sukcesów indywidualnych był również sukces drużynowy. II miejsce w punktacji szkół zdobyła SP w Ksawerowie.

– Szkoda, że przestała działać sekcja zapasów w  UKS Atlas w SP Ksawerów – dodał trener.