Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Mandaty za brak maseczki

Mandaty za brak maseczki

| Dnia 12, Paź 2020

Od soboty, 10 października, na terenie całego kraju obowiązuje „żółta strefa”. Obowiązkowo musimy nosić maseczki nawet na otwartej przestrzeni.

Pabianiccy policjanci przez weekend sprawdzali, czy mieszkańcy stosują się do zaleceń.

– Policjantów można spotkać na ulicach, targowiskach i wielu innych publicznych miejscachmówi podkom. Ilona Sidorko, rzecznik prasowy policji. – Są przede wszystkim tam, gdzie może być w jednym miejscu więcej osób. Funkcjonariusze obserwują i reagują na przypadki naruszenia prawa. Z policyjnych radiowozów można usłyszeć komunikaty o zasadach zachowania w dobie pandemii koronawirusa.

Najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa i częsta dezynfekcja rąk. Zasłanianie ust i nosa pozwala uchronić przed wirusem siebie, ale także innych. W tych trudnych czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych.

– Nadal będziemy uświadamiać mieszkańców, jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących obostrzeń, które w znacznym stopniu ograniczyć mogą rozprzestrzenianie się COVID-19. Pamiętajmy, że nieprzestrzeganie obostrzeń może narazić inne osoby na utratę zdrowia i życia. W sytuacji rażącego lekceważenia obowiązujących ograniczeń możemy spodziewać się zdecydowanej reakcji ze strony funkcjonariuszy – dodaje rzecznik

W przypadku interwencji podjętej przez policjantów możemy zostać pouczeni, ukarani mandatem, może być też skierowany wobec nas wniosek do sądu lub sporządzona informacja do sanepidu.

W weekend policjanci wystawili 17 mandatów. Było 11 pouczeń, a dwa wnioski skierowano do sądu.

Wstaw komentarz