Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Październik 22, 2020 | Imieniny: Halki, Filipa, Salomei

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

9 litrów krwi dla nauczycieli

9 litrów krwi dla nauczycieli

| Dnia 15, Paź 2020

Wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowali akcję honorowego oddawania krwi na rzecz nauczycieli, którzy jej potrzebują.

14 października w godzinach od 13.00 do 16.00 przed Urzędem Miejskim na Zamkowej stanął krwiobus, w którym zarejestrowały się 24 osoby, z czego 20 oddało krew (9 litrów).

Akcja wypadła dokładnie 14 października, czyli dawny Dzień Nauczyciela, aktualnie Dzień Edukacji Narodowej. Postanowiliśmy więc wspólnie z regionalnym centrum jak zawsze zorganizować taką akcję na rzecz nauczycieli, którzy w tym bardzo trudnym okresie także chorują, często bardzo poważnie. Im jest także potrzebna krew jak wszystkim i dlatego ta akcja powiedział Andrzej Chałupka, prezes PCK.Dedykujemy ją wszystkim, którzy wychowują nasze dzieci w bardzo trudnych warunkach, za co im serdecznie dziękujemy. Chciałbym przy okazji przekazać najserdeczniejsze życzenia całej kadrze nauczycielskiej, wszystkim tym, którzy borykają się nie tylko z problemami w szkole, ale z całą sytuacją epidemiologiczną jaka jest w Polsce.

Wszyscy, którzy oddali najcenniejszy z leków, jaki człowiek może ofiarować drugiemu człowiekowi, otrzymali drobny upominek.

Wstaw komentarz