Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Grudzień 4, 2020 | Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Zgon grzybiarza

Zgon grzybiarza

| Dnia 18, Paź 2020

W niedzielne dopołudnie 18 października na grzybobranie w okolice miejscowości Włodzimierz wybrało się małżeństwo. W pewnym momencie mężczyzna stracił przytomność i osunął się na ziemię.

Jego żona zadzwoniła pod numer alarmowy 112 i wezwała pomoc. Na miejsce natychmiast udali się strażacy z PSP Pabianice, OSP Piątkowisko i OSP Lutomiersk, zespół ratownictwa medycznego oraz policja z Pabianic, Konstantynowa Łódzkiego i Łasku.

– Jedynymi wskazówkami była informacja o lesie w Janowicach oraz o marce i kolorze samochodu, jaki grzybiarze pozostawili przy drodze. Pasujący do opisu pojazd został znaleziony przy drodze Lutomiersk-Janowice na wysokości miejscowości Włodzimierz (gm. Wodzierady, powiat łaski) informują strażacy z OSP Lutomiersk. – Ponieważ w pobliżu pojazdu nie było nikogo, strażacy wraz z policjantami weszli do lasu, szukając osoby potrzebującej pomocy. Po krótkim czasie poszukiwania przyniosły rezultat. Kobieta wraz z nieprzytomnym mężem zostali odnalezieni około 500 metrów od drogi asfaltowej, przy której zostawili samochód.

Strażacy natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Na miejsce dotarł również zespół ratownictwa medycznego. Niestety, pomimo wysiłku strażaków, ratowników i lekarza nie udało się przywrócić czynności życiowych u 63-letniego mężczyzny.

foto: OSP Lutomiersk

Wstaw komentarz