Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Listopad 29, 2020 | Imieniny: Blazeja, Saturnina

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Od jutra nowe obostrzenia

Od jutra nowe obostrzenia

| Dnia 23, Paź 2020

Premier zapowiedział: od soboty, 24 października, cała Polska staje się czerwoną strefą, zamknięte zostają bary i restauracje, starsze roczniki szkół podstawowych przechodzą na naukę zdalną, a osoby do 16. roku życia nie mogą wychodzić z domu przez część dnia.

Dzisiaj nastąpił kolejny przyrost zakażonych (13.632). Liczba zgonów jest również wysoka (153). W związku z tym na dzisiejszej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki poinformował o nowych obostrzeniach.

Wszystkie szkoły podstawowe od 4. do 8. klasy przechodzą na naukę zdalną. W godz. od 8.00 do 16.00 dzieci i młodzież do 16. roku życia nie będą mogły same wychodzić z domu, tylko pod opieką dorosłego.

– Wszystkie obiekty gastronomiczne, jak bary i restauracje, będą mogły działać tylko na wynos. Jest to zaplanowane na dwa tygodnie, ale możemy to przedłużyć – mówił premier Morawiecki.

Od soboty obowiązuje zakaz spotkań i aktywności w grupach powyżej 5 osób. Wyjątkiem są ci, którzy mieszkają razem, i ci, którzy spotykają się w celach zawodowych.

Morawiecki poprosił seniorów powyżej 70. roku życia o to, by w miarę możliwości nie wychodzili z domu.

– W tym celu uruchamiamy program „korpus seniorów”. Przez szerokie zaangażowanie wolontariuszy i żołnierzy WOT chcemy zachęcić seniorów do pozostania w domach – powiedział.

Dodał, że zamknięte zostaną sanatoria.

Wstaw komentarz