• 1Mackiewicz
    2Witczak
    3Zakrzewski
    5Hile
    6Kozowska
    7Kups
    7Stasiak
    8Berner
    9Gryzel
    9Marczak
    10Michalski
    11Grenda
    12Paszkiewicz
    14Wojcik
    14Zeligowski
    15Grabarz
    16HaburaJoanna
    16Korona
    16Zaborowska
    17Brozyna
    17Jozwiak
    17Pedziwiatr
    17Redowicz
    18Kania
    18Sikora
    18sRusinek
    19Duraj
    19Grzejszczak
    19Wojtowicz
    20Bujacz
    20Gryglewski
    20Habura
    21Jaksa
    21Stencel
    21ZStasiak
    22Lenarczyk
    22Pierzchaa
    22Skrobacz
    23Badek
    23Wadowska-Filarska
    24Nowak
    24Ramisz
    24Wojtczyk
    25Lewandowska
    26Wroblewski
    previous arrow
    next arrow
  • Pozytywne wieści dobiegają z Warsztatu Terapii Zajęciowej. Uczestnicy osiągnęli dwa sukcesy.

    Aleksandra Janeta zajęła I miejsce w etapie wojewódzkim XVIII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznegoSztuka Osób Niepełnosprawnych” pn. „Tajemnica mojej wyobraźni” zorganizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

    Ola namalowała pracę pod tytułemWszyscy jesteśmy barwni”. Ten obraz zakwalifikował się jednocześnie do ogólnopolskiego konkursu chwali podopieczną Agnieszka Jaksa, kierownik WTZ.

    Warsztat Terapii Zajęciowej zdobył również II miejsce w działaniuNasze osiągnięcia”, które było realizowane w ramach XVIII Ogólnopolskich Integracyjnych Warsztatów Artystycznych pod hasłem: „Dzisiaj jest uczniem wczoraj”.

    Uczestnicy nagrali filmik prezentujący ich terapię zajęciową. Materiał przedstawiał tworzenie diamentu w żnych pracowniach żnymi technikami mówi pani kierownik.

    Filmik można zobaczyć na fb warsztatu. https://www.facebook.com/watch/?v=333203404641963

    Uśmiech działa też pod maską

    Diamenty” w okresie pandemii pracują w rotacji. Jeden tydzień połowa uczestników jest w warsztacie, a druga połowa pracuje zdalnie. Po tygodniu zamiana.

    To ważne, aby osoby z niepełnosprawnością mogły uczestniczyć w rehabilitacji stacjonarnej jak najdłużej. To wpływa pozytywnie na ich kondycję fizyczną i psychiczną, utrzymuje również ich umiejętności na wypracowanym poziomie. Wierzymy, że zarówno uczestnicy, jak i ich rodzice poradzą sobie z nadchodzącymi zmianami. Jesteśmy w stałym kontakcie z rodzicami powiedziała Agnieszka Jaksa.

    Uczestnicy warsztatu uwielbiają bliski kontakt, lubią się przytulać i długo rozmawiać. Dystans społeczny jest dla nich trudny, muszą się tego wciąż uczyć.

    Dokładamy wszelkich starań, aby zadbać o bezpieczeństwo naszych Diamentów. Wierzymy, że to okres przejściowy. Na naszych drzwiach wisi plakat wykonany przez uczestników w pracowni plastycznej z hasłemUśmiech działa też pod maską. Osoby z niepełnosprawnością intelektualną w tym trudnym czasie potrafią bardzo mocno zarazić naturalnym uśmiechem dodaje Jaksa.

    Udostępnij