Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Listopad 29, 2020 | Imieniny: Blazeja, Saturnina

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

CO VIDać? Pomożemy!

CO VIDać? Pomożemy!

| Dnia 29, Paź 2020

Niezawodna „Agrafka” od poniedziałku wznowiła „Agrafkową Pandemię Pomocy”, czyli akcję wspierającą mieszkańców Pabianic w tym trudnym czasie.

Wolontariusze przygotowali ofertę, która wesprze seniorów, osoby w kwarantannie oraz dzieci i młodzież.

Akcja #DbamOSiebieiSeniora

Jesteśmy w gotowości, aby przyjąć od seniorów telefoniczne zamówienia na zakupy. Zapewniając dla siebie nawzajem wszystkie środki ostrożności, kupimy i dostarczymy podstawowe artykuły żywnościowe do domu osób starszych, wykupimy leki bądź wyślemy korespondencje.

Procedura realizacji zakupów była konsultowana w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pabianicach oraz z Sekcją ds. Kontroli Zakażeń Szpitalnych w PCM. Realizacja zamówień jest również bezpieczna pod względem kontaktu z zaufanymi osobami. W akcję zaangażowała się m.in. straż miejska, która pomoże nam w dotarciu z tą informacją do potrzebujących.

Koordynator: Sandra Jędrych nr tel. 535-735-755, zamówienia przyjmujemy od pon. do pt. w godz. 8.00 – 20.00.

#ZdalniePoMOCni

Nauczanie w dobie pandemii jest jednym z wyzwań, które podejmują uczniowie, nauczyciele i rodzice. Nie każdemu jednak adaptacja do obecnych warunków przychodzi z łatwością. Dla uczniów, którym nauczanie zdalne przychodzi z trudem, wznowiliśmy akcję #ZdalniePoMOCni. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą zgłaszać się do nas telefonicznie (516-121-763) lub mailowo (agrafka@onet.eu). Pomożemy w realizacji zadań szkolnych, zrozumieniu zagadnień i zerkniemy na pracę domową przed wysłaniem do nauczyciela. Pomoc on-line za pomocą narzędzi internetowych dogodnych dla uczniów.

Koordynator: Ignacy Kaźmierak nr tel. 516-121-763.

#4ŁapyDoPomocy

Mieszkańcy Pabianic posiadający psy i będący w kwarantannie mogą liczyć na naszą pomoc. Wolontariusze wyprowadzą zwierzaki na spacer wg potrzeb. Koordynacją akcji zajmuje się Aleksandra Wilczyńska, behawiorystka zwierząt. Można dzwonić pod numer 570-294-830.

– Jednocześnie zachęcamy wszystkich mieszkańców, aby wsparli osoby starsze w robieniu zakupów. To czas, aby solidarnie pomagać sobie nawzajem – zachęca szefowa „Agrafki” Agnieszka Jaksa.

W gotowości czeka ponad 20 wolontariuszy, lecz każde ręce do pomocy są mile widziane. Jeśli ktoś chciałby ich wesprzeć w realizacji zadań, może się zgłosić na adres: agrafka@onet.eu.

Wstaw komentarz