Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Grudzień 4, 2020 | Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

W oświacie wrze

W oświacie wrze

| Dnia 05, Lis 2020

Najpierw głos zabrał minister edukacji, po nim nowy kurator łódzkiej oświaty, teraz Koalicja Obywatelska.

Wypowiedzi nowego ministra MEN Przemysława Czarnka wzbudzają emocje. Jego dyrektywy muszą realizować kuratorzy oświaty. Kwapliwie wykonuje polecenia „góry” nowy kurator oświaty z Łodzi, a jest nim pabianiczanin Waldemar Flajszer (do niedawna dyrektor SP 3). Chce dyscyplinować dyrektorów i nauczycieli, więc wysłał do nich stosowny list.

Szanowni Państwo, w związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiczną w kraju i wprowadzonymi w tym kontekście ograniczeniami w zakresie funkcjonowania szkół i placówek oraz organizowania spontanicznych zgromadzeń publicznych przypominam, że udział w tego typu zgromadzeniach – w bieżącej sytuacji – jest niezgodny z prawem – napisał na wstępie Waldemar Flajszer.

Po czym dodał, że nauczyciele nawołują i zachęcają uczniów do udziału w manifestacjach i strajkach, w czasie których nie są przestrzegane obostrzenia wynikające z wprowadzonego stanu pandemii. I dalej: „Apeluję do Państwa o uspokojenie nastrojów wśród Waszych uczniów oraz podkreślanie, że udział w zgromadzeniach odbywa się z naruszeniem obowiązującego dziś stanu prawnego i generuje realne zagrożenie dla życia i zdrowia ich uczestników”. Zakończył list wezwaniem do nauczycieli o „przyjęcie postawy odpowiedzialnej”, wynikającej z etyki ich zawodu.

Wczoraj Koalicja Obywatelska wystosowała pisma do Zarządu Powiatu Pabianickiego i do Prezydenta Pabianic podpisane przez Krzysztofa Rąkowskiego. Oto ich treść:

W ostatnich dniach bardzo zaniepokoiły nas skandaliczne zapowiedzi Ministra Edukacji Narodowej.

Nie można tego odebrać inaczej jak tylko próby zastraszania nauczycieli, dyrektorów i pracowników oświaty – wobec czego wyrażamy zdecydowany sprzeciw!

Każdy uczeń, nauczyciel, rodzic i pracownik oświaty ma konstytucyjne prawo wyrażania swoich poglądów, a zbieranie jakichkolwiek informacji na temat ich zaangażowania i udziału w protestach przez Kuratorium i Ministerstwo Edukacji Narodowej, to niczym nieusprawiedliwiona forma represji!

Tym samym zwracamy się z prośbą do Zarządu Powiatu i do Prezydenta Pabianic o wsparcie szkół w tej trudnej sytuacji i skierowanie do dyrektorów apelu o nieprzekazywanie do kuratorium żadnych danych.

Brońmy wspólnie praw obywatelskich nauczycieli, uczniów, rodziców i pracowników oświaty!

Wstaw komentarz